Connect with us

Aktualności

Zgrzyty w koalicji

NOWOGARD. W piątek 27 grudnia, na sesji budżetowej, okaże się, czy koalicja SLD-PSL nadal istnieje. Na razie mocno w niej zgrzyta z powodów personalnych.

Opublikowane

w dniu

Burmistrz Robert Czapla wystąpił do Rady Powiatu Goleniowskiego o zgodę na zwolnienie z pracy Tomasza Kulinicza. Wicestarosta formalnie nadal jest zatrudniony w Urzędzie Miejskim jako z-ca kierownika Wydziału Edukacji, ale od 2006 roku, kiedy został wicestarostą, jest na urlopie bezpłatnym. R. Czapla zdecydował się jednak rozwiązać umowę o pracę z T. Kuliniczem, który nie tylko jest wicestarostą, ale i powiatowym szefem PSL. A partii, reprezentowanej przez przewodniczącego Kulinicza, nie spodobał się zamiar zwolnienia z pracy kierownika Kulinicza. PSL postawił SLD ultimatum, żądając wycofania wniosku o zgodę na zwolnienie Kulinicza do 19 grudnia. O ile nam wiadomo, Czapla wniosku nie wycofał.

Tuż po świętach ma się odbyć głosowanie nad budżetem gminy Nowogard. Bez poparcia PSL raczej nie da się uchwalić tej ważnej uchwały. PSL i SLD mają po 6 radnych, SLD może mieć problem ze znalezieniem poparcia wśród pozostałych radnych.
Jeśli 27 grudnia budżet nie zostanie uchwalony – nic wielkiego się nie stanie, radni mają na to czas do końca stycznia. Jeśli jednak budżet zostanie przyjęty, oznaczać to będzie, że ktoś się ugiął. Kto? – to się okaże.

Robert Czapla i Tomasz Kulinicz z pewnością będą kandydować na stanowisko burmistrza Nowogardu w listopadzie 2014.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie