Connect with us

Aktualności

Żeglarskie inwestycje

STEPNICA. Gmina Stepnica dostanie 800 tysięcy złotych dofinansowania budowy „bosmanek” na dwóch przystaniach jachtowych: przy porcie rybackim i w Kanale Młyńskim.

Opublikowane

w dniu

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa. Umowę między gminą a województwem zawarto 10 lutego w Szczecinie.
Przystań w Kanale Młyńskim wzbogaci się o obiekt dwukondygnacyjny, częściowo nadwieszony nad kanałem, o powierzchni ponad 80 m kw, z toaletami, natryskami i pomieszczeniem bosmana przystani. Zainstalowane też zostanie 31 słupków prądowych i 2 prądowo-wodne, które pozwolą żeglarzom na korzystanie z energii elektrycznej w czasie postoju w porcie.

Drugi obiekt będzie zbudowany na terenie przystani jachtowej w porcie rybackim. Ta bosmanka będzie mieć ok. 70 m kw, zaplecze sanitarne dla żeglarzy, pomieszczenie bosmana oraz punkt informacji turystycznej. Oba obiekty będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, bo przecież i one zajmują się żeglarstwem.

Obie inwestycje podniosą standard obu przystani, stanowiących ważne elementy Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego i wizytówkę nastawionej na turystykę gminy Stepnica.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie