Connect with us

Aktualności

Zdecyduje redakcja

Goleniowscy radni miejscy mogą zgłaszać swoje propozycje inform acji, które powinny według nich zostać przedstawione w realizowanych na zlecenie gminy „Faktach Goleniów”. Nie oznacza to jednak, że propozycje zostaną zaakceptowane.

Opublikowane

w dniu

Taki wniosek wypływa z odpowiedzi, którą po zadaniu pytania w tej sprawie uzyskał od burmistrza Roberta Krupowicza radny Łukasz Mituła (klub Ruch Miejski). Został on poinformowany, że radni „mogą zgłaszać sugestie materiałów, czy zdarzeń, które ich zdaniem powinny być publikowane w różnego rodzaju mediach, natomiast od decyzji danej redakcji będzie zależało to, czy faktycznie takie materiały zostaną opublikowane”. W praktyce oznacza to, że podwładni burmistrza mają pełną swobodę w działaniu, a na radnych mogą sobie gwizdać.

W odpowiedzi udzielonej radnemu Mitule poinformowano także, dlaczego na Facebookowym profilu „Robert Krupowicz – Twój Burmistrz Goleniowa” zablokowana została część dyskutantów. Chodzić ma przede wszystkim o osoby naruszające swoimi wypowiedziami prawo, dobre obyczaje lub zasady etykiety. Od lipca 2015 roku zablokowano 151 kont, co stanowi około 3% obserwujących profil burmistrza.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie