Connect with us

Aktualności

Zdecyduje redakcja

Goleniowscy radni miejscy mogą zgłaszać swoje propozycje inform acji, które powinny według nich zostać przedstawione w realizowanych na zlecenie gminy „Faktach Goleniów”. Nie oznacza to jednak, że propozycje zostaną zaakceptowane.

Opublikowane

w dniu

Taki wniosek wypływa z odpowiedzi, którą po zadaniu pytania w tej sprawie uzyskał od burmistrza Roberta Krupowicza radny Łukasz Mituła (klub Ruch Miejski). Został on poinformowany, że radni „mogą zgłaszać sugestie materiałów, czy zdarzeń, które ich zdaniem powinny być publikowane w różnego rodzaju mediach, natomiast od decyzji danej redakcji będzie zależało to, czy faktycznie takie materiały zostaną opublikowane”. W praktyce oznacza to, że podwładni burmistrza mają pełną swobodę w działaniu, a na radnych mogą sobie gwizdać.

W odpowiedzi udzielonej radnemu Mitule poinformowano także, dlaczego na Facebookowym profilu „Robert Krupowicz – Twój Burmistrz Goleniowa” zablokowana została część dyskutantów. Chodzić ma przede wszystkim o osoby naruszające swoimi wypowiedziami prawo, dobre obyczaje lub zasady etykiety. Od lipca 2015 roku zablokowano 151 kont, co stanowi około 3% obserwujących profil burmistrza.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie