Connect with us

Aktualności

Zbudujemy wam krematorium!

NOWOGARD. Makabryczny pomysł na biznes: jeden z nowogardzkich przedsiębiorców chce w Strzelewie wybudować… krematorium i spalać tam ludzkie zwłoki. Wygląda na to, że na pomysł życzliwie patrzą gminni urzędnicy. Mieszkańcy Strzelewa zdecydowani są nie dopuścić do realizacji inwestycji.

Opublikowane

w dniu

 Wiktor Smoliński, udziałowiec nowogardzkiej spółki Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w kwietniu złożył w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie wniosek o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla krematorium. Chce je zbudować we wsi, blisko budynków mieszkalnych, na terenie dawnej bazy kółka rolniczego (teren już jest własnością potencjalnego inwestora). Burmistrz Robert Czapla (SLD) nie poinformował o wniosku mieszkańców Strzelewa, którzy – nietrudno zgadnąć – tematem są zainteresowani. Co więcej, nie poinformował o nim nawet Jolanty Bednarek, mieszkanki i sołtyski Strzelewa, gminnej radnej z ramienia SLD. Sprawa wyszła na jaw przypadkowo, kilka dni temu. Pani sołtys i radna dowiedziała się wczoraj o pomyśle krematorium. Mieszkańcy Strzelewa zażądali spotkania z władzami gminy i inwestorem. Spotkanie odbyło się we wtorek po południu. Pojawił się Wiktor Smoliński, potwierdził swoją chęć budowy w Strzelewie krematorium. Burmistrz Czapla nie przyjechał, jako reprezentant UM Nowogard przybył natomiast Paweł Krugły, kierownik wydziału zajmującego się m.in. dokumentami budowlanymi. Niewiele mówił, ale poparł prawa właściciela działki do swobodnego nią dysponowania, wprawdzie w granicach zakreślonych przepisami. Zapowiedział, że jeśli inwestor spełni wymagania, to burmistrz wyda mu warunki zabudowy dla krematorium. Wszyscy obecni na spotkaniu mieszkańcy Strzelewa są stanowczo przeciwni budowie krematorium w ich wsi. 23 czerwca zamierzają się zjawić na sesji Rady Miejskiej Nowogardu. Zapewne będzie gorąco.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie