Connect with us

Aktualności

Zbierają na park

PRZYBIERNÓW. Mieszkańcy Łoźnicy, popegeerowskiej wsi w gminie Przybiernów, chcą uporządkować i doposażyć w małą architekturę park przy ruinach XVIII-wiecznego pałacu.

Opublikowane

w dniu

Rewitalizacja, jak nas poinformował Konrad Miklewicz, ma polegać na wykarczowaniu zbędnych krzaków i zarośli, wyznaczeniu alejek, organizacji miejsca na ognisko i adaptacji starej ziemianki na górkę do zjazdów na sankach. Ustawione mają być także ławki, tablice dydaktyczne i huśtawki, a w przypadku zebrania większej kwoty nowe życie tchnięte zostaną również w zdziczały już sad owocowy, który znajduje się tuż obok parku.

We wsi nie ma wielu rozrywek, taki park stałby się więc miejscem do spędzania wolnego czasu z dziećmi, jak i do uprawiania rekreacji. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl pod hasłem "Rewitalizacja Parku Dworskiego w Łożnicy". W zamian za udzielenie wsparcia otrzymać można między innymi słoik z dżemem pani Jadzi, wełnianą czapkę babci Halinki, bądź wełniany ocieplacz na kubek. Mieszkańcy wsi chcą zebrać 5 tysięcy złotych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie