Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Zawieszenie pełnomocnictw

Nowogard. Burmistrz Robert Czapla wydał oświadczenie w związku z zatrzymaniem przez CBA jego zastępcy.

Opublikowane

w dniu

„W związku z informacją prasową w sprawie zatrzymania I zastępcy burmistrza proszę o zapoznanie się z oficjalnym oświadczeniem Gminy Nowogard.

Niespodziewane zajście z dnia wczorajszego zaskoczyło wszystkich współpracowników ratusza.
O fakcie zatrzymania I zastępcy dowiedzieliśmy się poprzez media. Dotychczasowa, co warto zaznaczyć dobra współpraca z I zastępcą w żaden sposób nie wskazywała na jakiekolwiek uchybienia w pełnieniu obowiązków osoby publicznej. Z medialnych doniesień wynika, że sprawa nie dotyczy obowiązków I zastępcy a związana może być z poprzednim miejscem pracy.

Jesteśmy jak najbardziej zainteresowani pełnym wyjaśnieniem sprawy. Podjęliśmy i deklarujemy dalszą współpracę z instytucjami zaangażowanymi w jej wyjaśnianie. Podejmujemy również działania mające na celu sprawne przeprowadzenie wszelkich koniecznych czynności.

Dla dobra sprawy podjąłem również decyzję o zawieszeniu czasowym wydanych I zastępcy pełnomocnictw, w tym do reprezentowania Gminy Nowogard.

Burmistrz gminy Nowogard”

red.

powiązane – „CBA w urzędzie”

Nowogard

R-XXI ma nowa kwaterę

Nowogard. 23 września 2022 r nastąpiło oficjalne otwarcie nowej kwatery składowania odpadów na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, którego członkami są wszystkie gminy naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje R- XXI, 17.05.2021 r. Celowy Związek Gmin R-XXI podpisał umowę na budowę kwatery składowania odpadów. Całkowita powierzchnia kwatery wynosi ponad 6 ha, natomiast jej pojemność to 574 000 m3. Obok kwatery powstały trzy zbiorniki. Każdy o pojemności 1500 m3 z przeznaczeniem na odcieki i wody opadowe. Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie pożyczki w kwocie ponad 15 mln zł.

red.

powiązane – „R-XXI liczniejszy”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

W niedziele pchli targ

Nowogard. W niedziele 25 września odbędą się pierwsze urodziny pchlego targu.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Laboratorium Przyszłości

Nowogard. Znaczną ilość wysokiej klasy urządzeń i pomocy naukowych odebrali 16 września dyrektorzy publicznych szkół podstawowych, działających na terenie gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Była to druga już dostawa wspierających nowoczesną edukację sprzętów, które zakupione były ze środków programu „Laboratoria Przyszłości” w łącznej kwocie ponad 672 tys. zł. Były to między innymi drukarki 3D, aparaty fotograficzne wraz z gimbalami, gogle do zadań wykonywanych w rzeczywistości wirtualnej, roboty, laptopy i stacje lutownicze, a spotkanie było też dobrą okazją do zaprezentowania możliwości, jakie dają wirtualne laboratoria Empiriusz, w których z pomocą gogli i kontrolerów ruchu dokonuje się na przykład doświadczeń chemicznych.

red.

powiązane – „Inwestycja na ul. 700 lecia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie