Connect with us

Aktualności

Zatrważające wyniki

28 marca Daria Grądz i Dagmara Chojnacka, uczennice II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól nr 1 w Goleniowie – kandydatki do Sejmu Dzieci I Młodzieży zorganizowały w starostwie debatę na temat „Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?”.

Opublikowane

w dniu

Pomysł na debatę nie był przypadkiem. W tym roku, po raz kolejny, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Od kilku kadencji frekwencja obywateli wykazuje tendencję spadkową. Frekwencja nie jest zadowalająca, a tym roku sytuacja może się powtórzyć. W samym roku 2009 do urn poszło niewiele ponad 24% Polaków uprawnionych do głosowania.

"W czasie debaty zostały przedstawione wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Goleniowie na temat ich udziału w życiu społecznym i politycznym kraju. Otrzymane wyniki są zatrważające. Ze 130 przebadanych osób, tylko 60 wyraża chęć do udziału w wyborach, tylko 6 osób przynależy do klubów, organizacji czy stowarzyszeń, a tylko 30 osób wyraziło chęć do wstąpienia do jakiejś organizacji lub stowarzyszenia, gdyby mieli możliwość. Otrzymane wyniki porównałyśmy z danymi statystycznymi dot. frekwencji wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2009 r., gdzie niecałe 25% wyborców uprawnionych do głosowania poszło do urn", informują oragnizatorki debaty.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie