Connect with us

Aktualności

Zaśpiewam z bólem w sercu

Z Lesją Szulc, goleniowską piosenkarką, rozmawiamy o nowej płycie „Incognito”, koncercie i rodzinnej Ukrainie.

Opublikowane

w dniu

"Ta płyta powstała między innymi dlatego, że znalazła wsparcie ze  środów Gminy Goleniów. "Jestem z Goleniowa" to hasło, pod którym się dzisiaj absolutnie podpisuję. Jeszcze jakiś czas temu mówiłam o sobie, że jestem Ukrainką ze Lwowa. To się zmieniło po moich  występach w polsatowskim "Must be the Music", kiedy spotykali mnie na ulicy nieznani ludzie mówiąc, że są dumni z tego, że jestem nasza, z Goleniowa. Uświadomiłam sobie wtedy, że tak faktycznie jest. Skoro ludzie czuja dumę, że jestem stąd, to i ja poczułam to samo (…)

Historia tej płyty jest dramatyczna. Weszliśmy do studia rok temu  i kiedy wydawało się nam, że mamy materiał gotowy, na Ukrainie w Kijowie, powstał Majdan. Te wydarzenia mnie zmroziły i zatrzymały  proces powstawnia płyty. Obudził mnie przeczytany wiersz ukraińskiej poetki Liny Kostenko. Pomyślałam sobie, że nie mogę tak siedzieć i obserwować, tylko muszę działać, iść dalej swoja drogą. Z wiersza powstała piosenka, mój osobisty manifest. Ona jest ostatnia na płycie. Tam pojawia się też proza czytana w różnych  językach, m.in. przez Marka Kościółka oraz Jenny Crisssey, Feliksa i Olka z "Bramy", mówi L. Szulc.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej". Koncert promujący płytę już dzisiaj wieczorem w Goleniowskim Domu Kultury. Szczegóły TUTAJ .

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie