Connect with us

Aktualności

Zasady utrzymania dróg

Zima chwilowo odpuszcza, ale zapewne jeszcze śnieg popada, a na drogach i chodnikach pojawi się gołoledź. Przypominamy więc zasady, na jakich prowadzona jest akcja zimowego utrzymania ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

 Ulice i drogi podlegające Gminie Goleniów we właściwym stanie ma utrzymywać Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Zgodnie z umową, ciągi komunikacyjne podzielono na trzy grupy: drogi pierwszej kolejności odśnieżania, drogi drugiej kolejności (odśnieżane po zakończeniu akcji na drogach pierwszej grupy) oraz drogi, które mają być odśnieżane na polecenie wydane przez właściwego pracownika UGiM w Goleniowie. Odśnieżanie oraz posypywanie dróg mieszaniną piasku i soli ma się rozpocząć nie później, niż w 4 godziny od rozpoczęcia opadów śniegu. Drogi mają być przejezdne, dopuszczalna jest na nich warstwa zajeżdżonego śniegu nie grubsza niż 5 cm. W razie wystąpienia gołoledzi, na drogach I kategorii ma ona być usunięta w 2 godziny od wystąpienia, na drogach II kategorii – w 3 godziny od pojawienia się oblodzenia.    Drogi pierwszej kolejności utrzymania: Goleniów: Konopnickiej, Kopernika, Ciołkowskiego, Drzymały, Żeromskiego, Kasprowicza, Andersa, Konstytucji 3-go Maja, Dworcowa, Spacerowa, Pułaskiego, Wolińska, Norwida, Barnima, Puszkina, Młynarska, Kilińskiego, Słowackiego, Pocztowa, Szarych Szeregów, Grunwaldzka, Słowiańska, Kościuszki, Szczecińska, Lipowa, Akacjowa, Matejki, Piłsudskiego, Zielona Droga, Sportowa, parking przy starostwie, na ul.Niepodległości i przy szkołach, Stargardzka, Zakładowa, Bankowa, I Brygady Legionów, Jodłowa, Szkoła nr 4 parking, Spokojna, Narutowicza, Maszewska, Szkolna, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Rondo 2PLM "Kraków" /Kasprowicza/, Rondo Hanzeatyckie /Szkolna/, Rondo Pionierów Ziemii Goleniowskiej /Dworzec/, Rondo Siostry M.Matijczuk /Norwida/, Rondo Ulricha Schroedera /Wojska Polskiego/ Łozienica: ul. Prosta, ul. Produkcyjna, łącznik do firmy Akalafaraone, ul. Boczna, łącznik do firmy Verdig, ul.Usługowa, łącznik przy RASCH, droga do Domastryjewa, droga do Żdżarów   Drogi drugiej kategorii: Bohaterów Warszawy, Witosa, Witosa – Pocztowa, Mikołajczyka, Piaskowa, Jagiełły, Wrzosowa, Grenadierów, Sadowa, Kwiatowa, Owocowa, Szarotki, Polska, Jana Pawła, Słowackiego, Nadrzeczna, Kordeckiego, Pomorska, Prusa, Reymonta, Aleja Róż, Parkowa, Chopina, Emilli Plater, Ofiar Katynia, Robotnicza, Ludowa, Chłopska, Łąkowa, Wawrzyniaka, Ogrodowa, Fabryczna, Anny Jagiellonki, Rzemieślnicza, Mickiewicza, Łokietka, Chrobrego, Sikorskiego, Leśna, Wileńska, Paderewskiego, Świerkowa, Dębowa, Boczna, Kolejowa, Sosnowa, oś. Helenów – droga do kościoła, droga przez las do osiedla Helenów, Zachodnia, Zaułek, Słoneczna, Graniczna, Włodarczyka, łącznik ul.Szczecińska z Przestrzenną, droga Święta-Kamieniska

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie