Connect with us

Aktualności

Zarządzanie kryzysem

Z dr Elżbietą Kasprzak, prezesem Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie Sp z o.o., rozmawiamy o odejściach lekarzy z oddziału internistycznego.

Opublikowane

w dniu

– Ponieważ lekarzy brakuje, muszę ich na rynku poszukać. To kierujący bezpośrednio szpitalami są zobowiązani do zabezpieczenia lekarskiego zgodnie z wymogami NFZ. Wymogi te są totalnie absurdalne dla szpitali powiatowych – takie same dla nas, szpitali marszałkowskich i klinik. Weszła ustawa o sieci szpitali i jest dobry czas, żeby dopasować do poziomu referencyjności wymogi kadrowe. Jeżeli mamy w ustawie sieć pierwszego, drugiego i trzeciego poziomu, tak też powinny być zróżnicowane wymogi kadrowe. Chodzi o zmiany jakościowe, a nie ilościowe. Dlaczego ja teraz muszę mieć na internie aż pięciu specjalistów? Przecież mogłabym mieć rezydentów, lekarzy w trakcie specjalizacji. Dlaczego w szpitalu powiatowym musimy mieć dwóch specjalistów z intensywnej terapii, skoro my po południu nie operujemy, a mamy na dyżurze nocnym dwóch anestezjologów. A na oddziale intensywnej terapii jednego – dwóch pacjentów. Ale takie są wymogi NFZ. To są absurdy systemowe. A to, co zrobił dyrektor Tyszler ze Zdrojów, to się nie mieści w żadnych kategoriach zarządzania szpitalami. Ja sobie nie wyobrażam stosowania takiego „kanibalizmu” – mówi E. Kasprzak.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie