Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Zapotrzebowanie na pomoc innego rodzaju

Z Małgorzatą Ławniczak, kierowniczką Działu Pracy Socjalnej i Integracji Społecznej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleniowie, rozmawiamy o służbie społecznej.

Opublikowane

w dniu

– Do tej pory pracowaliśmy nad problemem, teraz punkt ciężkości przesuwamy na zasoby osoby, rodziny i możliwości ich wykorzystania. Staramy się wspierać, a nie tylko pomagać bez udziału danej osoby lub rodziny. Żeby to zrobić, trzeba poznać osobę, rodzinę i jej faktyczne potrzeby. Dlatego nasi pracownicy socjalni są w ścisłym osobistym kontakcie z ludźmi, rodzinami i środowiskiem. W tym czasie nie ma ich w biurze. Co nie oznacza, że na miejscu nie można nas zastać. Mamy dyżury, a każdy może dostać wizytówkę danego pracownika z telefonem kontaktowym i informacją, kiedy jest w terenie, a kiedy można go zastać w biurze. Początki nie były łatwe, ale teraz już to zaczyna działać. Zmianie uległy też warunki, w jakich przyjmujemy naszych klientów. Robimy to nie przy biurku, ale przy stole albo w tzw. zielonym pokoju. To pokój tak urządzony, żeby człowiek czuł się w nim przyjaźnie, podmiotowo. Schodzimy z poziomu urzędniczego na bardziej ludzki – mówi M. Ławniczak.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie