Connect with us

Aktualności

Zapisy zamknięte

Tylko niespełna 20 godziny trwały zapisy na pierwszy w historii „Bieg za murem”, a więc bieg masowy po terenie wewnętrznym Zakładu Karnego w Goleniowie, który jest część obchodów Święta Służby Więziennej.

Opublikowane

w dniu

Bieg odbędzie się już w najbliższa sobotę o godzinie 10. Lista 50 osób chętnych do startu jest już pełna. W piątek dokonano oficjalnego pomiaru trasy i wiemy już, że jedna pętla będzie miała długość 540 metrów. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 okrążeń, a więc dystans 5,4 kilometra. Poza tym wydarzeniem w sobotę 7 lutego odbędzie się jeszcze od godziny 12 turniej siatkówki, w którym wystąpią zespoły skazanych, funkcjonariuszy Służby Więziennej, drużyna reprezentująca Jednostkę Wojskową z Glewic oraz Samorządowcy, a rozegrany zostanie w hali sportowej zakładu karnego.  Dla wszystkich chętnych będzie także możliwość zobaczenia jak wygląda zakład karny od wewnątrz. Aby móc skorzystać z takiej okazji trzeba zgłosić swoje zainteresowanie telefonicznie. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku 2 lutego w godzinach 9-14 pod numerem telefonu 91 466 78 89. Zwiedzanie odbędzie się w asyście przedstawiciela administracji jednostki, który przedstawi wystawę prac wykonanych przez skazanych, będzie można obejrzeć prezentację multimedialną ale przede wszystkim zobaczyć jak wygląda więzienie od wewnątrz.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie