Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Zanim powstanie nowy wiadukt

Z Kazimierzem Dowbeńko, sołtysem sołectwa Miękowo, rozmawiamy o nowym i starym wiadukcie nad drogą S6.

Opublikowane

w dniu

– Martwi nas krótkowzroczność projektantów i decydentów. Zakończono właśnie remont ulicy Nowogardzkiej z Goleniowa do ronda przy drodze S6, wraz z budową pięknej ścieżki pieszo-rowerowej. Tam ma powstać węzeł drogowy ze ścieżką rowerową prowadzącą dalej do Żółwiej Błoci. Wszystko zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami. Dlatego, kiedy zostałem w lutym tego roku zaproszony na spotkanie, na którym okazało się, że wiadukt planowany w miejsce tego, o którym mówiliśmy na drodze do Miękowa, będzie tylko dla samochodów, to byłem zaskoczony. Wcześniej nikt z nami nic nie konsultował w sprawie tego nowego wiaduktu. To ma być rzeczywiście pełnowymiarowy wiadukt z dwoma jezdniami po 3 m szerokości każda i pasem technicznym o szerokości 90 cm. A ciągu pieszo-rowerowego na tym nowym wiadukcie ma nie być, chociaż wydawało się nam oczywiste, że będzie. Tłumaczono nam, że ponieważ nie ma w planach gminy ścieżki rowerowej z Goleniowa do Miękowa, to nie ma po co wydzielać na nowym wiadukcie tego ciągu pieszo-rowerowego. Ale, proszę pana, spójrzmy w przyszłość.

My nie żądamy, by ta ścieżka z Goleniowa do Miękowa powstała natychmiast, bo to nierealne. Ale Białuń i Miękowo to wsie, które już praktycznie przekształciły się w osiedla domów jednorodzinnych i są sypialnią Goleniowa. Mieszka tam coraz więcej ludzi – mówi K. Dowbeńko.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie