Connect with us

Goleniów

Zaniedbania goleniowskiej prokuratury w telewizyjnym „Ekspresie Reporterów”.

Goleniów. W popularnym programie TVP1, okradziony Edward Szymański opowiadał wczoraj o skandalicznych zaniedbaniach goleniowskiej prokuratury w śledztwie dotyczącym włamania do jego domu.

Opublikowane

w dniu

Słyszymy m.in. jak prokurator skasował wielogodzinny zapis przesłuchania Szymańskiego w swoim komputerze nazywając to „omyłkowym zamknięciem pliku zawierającego treść protokołu” oraz stwierdzenie Szymańskiego – „po co takie działania prokuratury, która wykonała masę niepotrzebnych czynności, a efekty są zerowe, bo nie udało się jej przeprowadzić tych właściwych”.

Sprawę pokazywaliśmy i opisywaliśmy już w materiałach na naszym portalu(„Skandaliczne śledztwo”, „Skandaliczne śledztwo – padają nazwiska”, „Skandaliczne śledztwo – brak reakcji, ale na tym nie koniec sprawy”, „Skandaliczne śledztwo – jest reakcja ministerstwa”).

Teraz w kilkuminutowym reportażu telewizyjnym można było zobaczyć historie śledztwa, które Edward Szymański opisał wcześniej w materiałach wręczonych w styczniu i lutym br. radnym powiatowym i goleniowskim. Były tam informacje o aktualnym stanie sprawy, z których wynikało, że będzie ona w najbliższym czasie rozpatrywana przed Sądem Rejonowym w Goleniowie, a wątek ewentualnej odpowiedzialności goleniowskich prokuratorów został przekazany do Prokuratury Krajowej.
Przypomnijmy, że w tych materiałach przygotowanych i przekazanych radnym przez Szymańskiego są konkretne, imienne podejrzenia skierowane pod adresem goleniowskich prokuratorów i wicestarosty.

Cały materiał z wczorajszego wydania „Ekspresu Reporterów” (czas od 20.14 do 27.30 minuty) pod linkiem: vod.tvp.pl/video/magazyn-ekspresu-reporterow,26052020,48235301

red.
powiązane – „Skandaliczne śledztwo – padają nazwiska”

Goleniów

Od 1 grudnia za śmieci 30 złotych.

Goleniów.Przed chwilą radni na sesji uchwalili zaproponowaną przez Burmistrza Roberta Krupowicza podwyżkę ceny za odbiór odpadów komunalnych z 12 na 30 złotych.

Opublikowane

w dniu

Nowa cena będzie obowiązywała od 1 grudnia, na tej samej sesji radni nie przyjęli propozycji radnych opozycyjnych w której nowa cena za odbiór odpadów komunalnych wynosiłaby 20 złotych. Według zapewnień Wiceburmistrza Banacha jeszcze dzisiaj PGK ma wznowić odbiór odpadów komunalnych.

Cała sesja była wnikliwie obserwowana przez przedstawicieli wielu poza goleniowskich mediów.

Red

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

Goleniów.W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie