Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Załom p&r

Goleniów. Zakończyła się budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Załomiu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przy ul. Leśnej i Lubczyńskiej powstał nowoczesny obiekt dla podróżnych z zadaszonym przejściem na trzy perony zakryte wiatami przystankowymi i plac manewrowy dla autobusów.
Parking na 60 samochodów oraz zadaszony parking dla 18 rowerów, które spełniać mają funkcję „Park&Ride” i „Bike&Ride”, czyli to miejsca przeznaczone dla osób, które po zaparkowaniu przesiadają się do komunikacji miejskiej.
Dobudowany jest również nowy odcinek ul. Leśnej, którym do węzła będą dojeżdżać autobusy szczecińskiej komunikacji miejskiej.
Centrum przesiadkowe ułatwi codzienne przemieszczanie się mieszkańców do i z miejsc pracy, ograniczy korzystanie z samochodów osobowych, a przede wszystkim usprawni komunikację publiczną na trasie z Pucic, Klinisk i Załomia w kierunku os. Kasztanowego.
Pod koniec listopada odbył się odbiór końcowy i obecnie czekamy już tylko na pozwolenia na użytkowanie.
Inwestycja dofinansowana jest w wysokości 5.583.649,57 zł (prawie 85%) kosztów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Drożej niż zakładano”

Goleniów

Półkolonie w GDK

Goleniów. 2 czerwca o godz. 16.00 w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury (wejście od ul. Młynarskiej) rozpoczynają się zapisy na „Wakacje z Goleniowskim Domem Kultury”.

Opublikowane

w dniu

]Jak podają organizatorzy, w tym roku wszystkie półkolonie mają ten sam program, który już teraz zamieszczony jest na stronie GDK. Są tam też dokładne terminy i lista osobowa wychowawczyń, które będą odpowiedzialne za dzieci w danym turnusie. Koszt półkolonii to 150 zł. Bez zmian pozostają godziny i dni: każdy turnus trwa od pon. do pt. w godz. 9.00 – 15.00.

red.

powiązane – „Jutro na Placu Pileckiego”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wracają loty do Oslo

Goleniów. Po pandemicznej przerwie wraca połączenie z Norwegią. Obsługuje je linia Norwegian.

Opublikowane

w dniu

Jak pdoaje Radi Szczecin, pierwszy samolot do Oslo z goleniowskiego lotniska odleci 4 czerwca. Loty będą odbywać się w każdy wtorek i sobotę.

  • To kolejne przywrócone połączenie – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska. – Cieszy nas to, że linie lotnicze oprócz zwykłych tzw. powrotów na trasy, które były obsługiwane przed pandemią, coraz śmielej myślą o nowych kierunkach. Pozostałe linie lotnicze już uruchomiły, albo w niedługim czasie uruchomią te trasy, które były przed pandemią.

red.

powiązane – „Na czym lotnisko zarabia najwięcej?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Aleja prawie gotowa

Goleniów. Kończą się prace remontowe ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pozostało wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, dokończenie układania nawierzchni chodników, regulacja lamp oświetleniowych, uporządkowanie terenu i wykonanie stałej organizacji ruchu. Zakończenie całości robót ma nastąpić do 6 lipca 2022 r.

red.

powiązane – „Porozumienie… nieporozumień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie