Connect with us

Aktualności

Zalane Domastryjewo

Domastryjewo to niewielka osada (przysiółek Goleniowa), składająca się z kilku domów, a położona za mostem nad Iną na drodze nr 3.

Opublikowane

w dniu

Teren, na którym wybudowali się mieszkańcy tej osady, jest polderem położonym tuż obok rzeki  Iny,  którym przed regulacją płynęła rzeka i nie był obwałowany. Gdy poziom wody nie przekracza stanu ostrzegawczego na wodowskazie w Goleniowie (280 cm), zalana jest tylko droga do Domastryjewa za oczyszczalnią ścieków. Teraz – po wybudowaniu nowego mostu i drogi do Parku Przemysłowego – jest już  dobry dojazd, ale budynki mieszkalne i garaże są zalewane przez Inę. Na lewym brzegu rzeki są usypane przez mieszkańców  prowizoryczne wały, są jednak zbyt małe, aby ochronić wszystkich przed zalaniem. Niektórzy z mieszkańców podnieśli nawet swoje działki, nawożąc ziemię, ale ci co tego nie zrobili są nadal zalewani. 
W ubiegłym tygodniu woda w  Inie przekroczyła stan alarmowy (320 cm) i zaczęły się  poważne kłopoty mieszkańców Domastryjewa. Na całe szczęście przyszły większe mrozy i wstrzymały spływ wody z dorzecza, a duża woda powoli opada, umożliwiając dostęp do zalanego sprzętu. Dobrze, że mimo sprzeciwu ekologów kilka lat temu pogłębiono Inę o prawie 1 m, bo sytuacja byłaby znacznie gorsza. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie