Connect with us

Stepnica

Zakaz kąpieli

STEPNICA. To w środku lata zła informacja – od piątku nie można korzystać z kąpieli wodnych w Stepnicy. Powód – intensywne kwitnienie wody oraz obecność sinic.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zakaz korzystania z kąpieli w Zalewie Szczecińskim na kąpielisku w Stepnicy wprowadził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Goleniowa po przeprowadzeniu kontroli w dniu 18.07.2019 r. W związku z powyższym na kąpielisku zawieszona została flaga koloru czerwonego, a na tablicy informacyjnej zamieszczone zostały informacje o obecności sinic oraz o tym, że kąpiel jest niedozwolona. Radzimy przestrzegać tego zakazu, bowiem sinice produkują silne toksyny i  mogą pojawić się podrażnienia skóry, a także nieprzyjemne objawy zatrucia pokarmowego.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Sport

Remonty boisk

Stepnica. Gmina otrzmała wsparcie na remont infrastruktury sportowej w Stepnicy i Racimierzu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wartość prac przy remoncie ORLIKA w Stepnicy i murawy boiska oraz wymianę bramek w Racimierzu to 23,3 tys zł – wsparcie z samorządu województwa 11,5 tys zł.

red.

powiązane – „Innowacyjne worki do… podlewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

IKEA – zwolnienia tylko w Goleniowie

Goleniów. Stepnica. IKEA planuje zwolnić ok. 10% załogi w Goleniowie. W Stepnicy bez zwolnień.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam przekazało biuro prasowe IKEA, zakład IKEA Industry Goleniów przez jakiś czas dostosowywał poziom produkcji do nowej rzeczywistości i do zmniejszonego popytu, związanego głównie z tzw. lockdown w wielu krajach. „Optymistycznie patrzymy w przyszłość i zwiększamy produkcję. Naszą ambicją jest utrzymanie jak największej liczby pracowników i zapewnienie stabilności wynagrodzeń. Mając na uwadze stabilne funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, niestety musieliśmy podjąć decyzję o redukcji zatrudnienia. Po uzgodnieniach z lokalnymi związkami zawodowymi, poinformowaliśmy pracowników, że redukcja zatrudnienia będzie dotyczyć 95 spośród blisko 1000 pracowników IKEA Industry Goleniów. W zakładzie IKEA Industry Stepnica nie jest planowana redukcja zatrudnienia.
Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć pracowników dotkniętych tą sytuacją. Przestrzegamy wszystkich wymogów prawnych i staramy się zrobić więcej, niż wymaga od nas prawo w tym zakresie. Pracujemy nad planem, w którym uwzględniamy indywidualne potrzeby pracowników dotkniętych tą sytuacją. Naszą ambicją jest pomóc im w znalezieniu nowej pracy lub przekwalifikowaniu się” – napisało biuro prasowe IKEA.

red.

powiązane – „IKEA z Tarczą”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Biblioteka na urlopie

Stepnica. Od 8 do 30 czerwca 2020 r. gminna biblioteka w Stepnicy będzie nieczynna.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Powodem jest urlop jedynej pracownicy biblioteki. Ten czas ma być wykorzystany na drobne remonty. Filia w Racimierzu pracuje normalnie.

red.

powiązane – „Dzisiaj – otwarte biblioteka i przedszkole”

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie