Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Stepnica

Zakaz kąpieli

STEPNICA. To w środku lata zła informacja – od piątku nie można korzystać z kąpieli wodnych w Stepnicy. Powód – intensywne kwitnienie wody oraz obecność sinic.

Opublikowane

w dniu

Zakaz korzystania z kąpieli w Zalewie Szczecińskim na kąpielisku w Stepnicy wprowadził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Goleniowa po przeprowadzeniu kontroli w dniu 18.07.2019 r. W związku z powyższym na kąpielisku zawieszona została flaga koloru czerwonego, a na tablicy informacyjnej zamieszczone zostały informacje o obecności sinic oraz o tym, że kąpiel jest niedozwolona. Radzimy przestrzegać tego zakazu, bowiem sinice produkują silne toksyny i  mogą pojawić się podrażnienia skóry, a także nieprzyjemne objawy zatrucia pokarmowego.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Stepnica

Zwiększone dofinansowanie budowy nowych mieszkań

Stepnica. Zakończenie budowy nowych 46 mieszkań komunalnych planowane jest na koniec lutego 2023 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to będzie 46 mieszkań – w tym 9 trzypokojowych, 29 dwupokojowych i 8 jednopokojowych tzw. kawalerek.

Bank Gospodarstwa Krajowego uwzględnił wniosek gminy o zwiększenie dotacji do tej inwestycji. Powodem złożenia przez gminę odpowiedniego wniosku w tej sprawie, było znaczne podniesienie cen na materiały budowlane i stal, co spowodowało zwiększenie kosztów inwestycji. W dniu 21.09.2022 r. burmistrz podpisał aneks do umowy z bankiem zwiększający finansowe wsparcie o kwotę 1.505.571,52 zł. Aktualnie całkowity koszt inwestycji wyniesie 11.914.854,20 zł – w tym dotacja z Funduszu Dopłat wyniesie 9.033.429,16 zł. Gmina Stepnica jest jedną z niewielu gmin w Polsce budujących mieszkania komunalne, które mieszkańcy gminy otrzymują na podstawie umowy najmu. W ostatnich 10 latach przydzieli już 151 takich mieszkań.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Droga będzie zamknięta

Stepnica. Od poniedziałku 26 września zostanie zamknięta nr 111 w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina za firmą STRABAG, dotyczy to odcinka od ul. Młynarskiej do ul. T. Kościuszki w Stepnicy w dniach od 26.09.2022 – 23.12.2022 r.

W pierwszej kolejności prace będą wykonywane na odcinku od kościoła w stronę ul. T. Kościuszki. Prace będą realizowane na całej szerokości drogi na odcinkach 50-100 metrowych. W związku z
powyższym został wyznaczony objazd przez tzw. „13-stkę”, Zielonczyn i Miłowo.

red.

powiązane – „Odpust w Rzystnowie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Zamknięcie odroczone

Stepnica. O ok. miesiąc przesunięty zostaje termin zamknięcia drogi nr 111 na odcinku od ul. Młynarskiej do ul. T. Kościuszki w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, o nowym terminie mieszkańcy zostaną powiadomieni odrębną informacją.

W związku z powyższym firma STRABAG przystąpi do prac na odcinku od ul. Dworcowej do ul. T .Kościuszki w Stepnicy, ruch samochodów osobowych odbywał się będzie po wyznaczonym pasie wahadłowo. Ulica nie będzie przejezdna dla pojazdów powyżej 3,5 t. Prace będą prowadzone od dnia 07.09.2022 r., przez okres ok. 3 tygodni.

red.

powiązane – „Uwaga objazdy!”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie