Connect with us

Kultura

Zagrali stypendyści burmistrza

Kultura. Anna Kierzynkowska, Adam Tarnożek, Antoni Chmielniak i Konrad Janiszewski to wykonawcy sobotniego koncertu stypendystów burmistrza gminy Goleniów, który odbył się w sali koncertowej GDK.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Anna Kierzynkowska (skrzypce), Antoni Chmielniak (akordeon), Adam Tarnożek (akordeon) i Konrad Janiszewski (akordeon) – to młodzi artyści, którzy za swoje osiągnięcia muzyczne w roku 2022 zostali wyróżnieni stypendium burmistrza gminy Goleniów – wysokość stypendium wynosi 400 zł brutto miesięcznie, a wypłacane jest od lipca do końca roku.

red.

powiązane – „Trzy stypendia”

Kultura

Grabowski w „Rampie”

Kultura. Ponad 250 osób uczestniczyło we wczorajszym spotkaniu autorskim z aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i kabaretowym – Andrzejem Grabowskim.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Grabowski przyjechał do Goleniowa za zaproszenie goleniowskiej biblioteki. Spotkanie było połączone z promocją jego autobiografii pt. „Jestem jak motyl”- prowadził je Marcin Michrowski.

red.

powiązane – „Niewinna, winna, niewinna…”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Spotkanie z Grabowskim

Kultura. Znany aktor Andrzej Grabowski gości dzisiaj w „Rampie-Kultura”.

Opublikowane

w dniu

Niestety wejściówki zostały już wydane i jest komplet na wiodowni. Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Niewinna, winna, niewinna…”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Carmina – premiera

Kultura. „Teatr Brama” zaprosza na premierę oraz pokazy spektaklu „Carmina”, zrealizowanego w ramach programu „OFF Polska”, którego operatorem jest Instytut Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Opublikowane

w dniu

Premiera spektaklu odbędzie 15 października 2022 r., o godz. 19:00, w Rampie Kultura, ul. Dworcowa 1a, 72-100 Goleniów.

W ramach programu OFF Polska odbędzie się pięć pokazów spektaklu:

  • w Goleniowie (15.10. oraz 21.10., o godz. 19:00, w Rampie Kultura, ul. Dworcowa 1a, Goleniów),
  • we Wrocławiu (16.10., o godz. 19:00, Rynek Ratusz 27, 50-101 Wrocław),
  • Krakowie (27.10., o godz. 19:00, ul. Jana Zamoyskiego 50, 30-523 Kraków)
  • Poznaniu (29.10., o godz. 19:00, ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań).

„Teatr Brama” w 2022 r. po raz drugi stał się beneficjentem programu “OFF Polska”, realizowanego przez Instytut Teatralny.
Program OFF Polska ma na celu umożliwienie produkcji i eksploatacji spektakli teatru niezależnego i offowego.
Ideą Programu jest wspieranie twórców teatru niezależnego i offowego poprzez umożliwienie poszukiwań twórczych i realizację autorskich projektów artystycznych, a także wspieranie profesjonalizacji teatrów niezależnych i offowych w obszarze produkcji, dokumentacji i promocji spektakli oraz otwieranie ich na wyzwania związane z dotarciem do widza i poszerzania grona odbiorców sztuki teatru.
Całkowita kwota realizacji zadnia: 84 000
Kwota dofinansowania przeznaczona na realizację projektu w ramach progamu OFF Polska Instytutu Teatralnego: 75 000 zł.

O spektaklu:
Co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? A co powinien zrobić dla siebie? To chyba ostatnio najczęściej powtarzane i przez to banalnie już brzmiące pytania ludzi teatru w czasie pandemii, czy wojennych i ekonomicznych katastrof. Rozwiązań szukamy w wielkiej literaturze, zasłużonych poprzednikach, nowoczesnych badaniach i indywidualnych terapiach. Świat bombarduje nas złotymi radami, dopasowanymi do każdego problemu, albo oczekuje że to my będziemy te rady generować w naszych spektaklach.
By zmierzyć się z tymi oczekiwaniami zapraszamy naszych widzów do „Carmina – Domu Polaków w Kryzysie”. Kiedy rozsiądą się już wygodnie i oddadzą pod opiekę naszym instruktorom, zaczniemy zbiorowe uzdrawianie. Patronować nam będzie poeta Horacy, ojciec wszystkich złotych rad, nawołujący do poszukiwania harmonii i spokoju ducha. Podążymy za najdziwniejszymi nawet teoriami, podejmiemy się najbardziej kontrowersyjnych terapii. I chociaż nie możemy nikomu obiecać, że wyjdzie z tego seansu bez szwanku, to gwarantujemy jedno – zostanie z nim pieśń, a to ostatnie, co może nas jeszcze uchronić od szaleństwa…

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 12 roku życia.

red.

powiązane – „Ambasador Kościółek”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie