Connect with us

Aktualności

Zaczyna się prawdziwa batalia

Już w nadchodzącą sobotę 11 marca Gryf rozegra pierwszy mecz w fazie play off. O godz. 18.00 w hali przy ul. Niepodległości 1 goleniowianie podejmą Domino Inowrocław.

Opublikowane

w dniu

Czas wpadek jakie były dopuszczalne zredukował się praktycznie do minimum. O ile w rundzie zasadniczej można było pozwolić sobie nawet na 12 porażek (i awansować do kolejnego etapu rywalizacji), tak w fazie play off margines błędu zostaje zredukowany do minimum. Zespoły rywalizują do dwóch wygranych meczów, tak więc chcąc awansować można przegrać co najwyżej jeden mecz, a i to nie jest zbyt dobre rozwiązanie, gdyż terminarz rozgrywek został tak rozplanowany, że ewentualny trzeci mecz będzie rozegrany w środę, zaś po ewentualnym awansie kolejne spotkania już po trzech dniach w sobotę. Chcąc uniknąć takiej intensywności grania warto zatem nie popełnić błędu odnosząc dwa zwycięstwa. Dla Gryfa, który jest beniaminkiem drugoligowych rozgrywek zajęcie czwartego miejsca i awans do fazy play off jest już doskonałym rezultatem. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i w myśl tego powiedzenia właśnie do spotkania z Domino przystąpią zawodnicy Gryfa.   W rundzie zasadniczej w pierwszym meczu rozegranym jeszcze w Stargardzie wygrali goleniowianie 66:57, zaś w rewanżu w Inowrocławiu Gryf uległ 46:51. Najskuteczniejszym zawodnikiem rywali po rundzie zasadniczej jest Mateusz Marciniak, który rzuca średnio 16,2 pkt. w spotkaniu. Pierwszy etap Gryf i Domino zakończyły z identycznym bilansem 15 zwycięstw i 9 porażek, ale dzięki lepszemu bilansowi dwumeczu goleniowianie znaleźli się wyżej w tabeli i mają przewagę boiska w 1. rundzie play off.  Kto rozstrzygnie tę pierwszą konfrontację na swoją korzyść ? Dowiemy się w sobotę późnym wieczorem, a już teraz zapraszamy wszystkich na trybuny hali przy ul. Niepodległości na godzinę 18.00. Bądźmy razem w walce o kolejne zwycięstwo w sezonie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie