Connect with us

Aktualności

Zachowania niewyobrażalne

Z inspektorem Krzysztofem Targońskim, Komendantem Powiatowym Policji w Goleniowie, rozmawiamy o tragicznych wypadkach we wrocławskim komisariacie.

Opublikowane

w dniu

– Od samego wjazdu ma na wszystko podgląd dyżurny jednostki, który dysponuje monitoringiem z 34 kamer. Od wyjścia z radiowozu, wszystko dzieje się pod okiem kamer rejestrujących. Przypomnę sytuację sprzed kilku lat, o której też pisaliście. Była ona podobna w fazie początkowej do tej z Wrocławia. Wtedy moi policjanci podjęli interwencję na prośbę kierownika pociągu, który miał kłopot z bardzo agresywnym pasażerem bez biletu. Na dworzec w Goleniowie przyjechał jeden patrol, ale okazało się, że pan jest na tyle pobudzony, że konieczne są posiłki. W sumie sześciu rosłych policjantów nie mogło sobie z nim poradzić. Jak się później okazało, był pod bardzo silnym wpływem dopalaczy. Na szczęście skład tego pociągu był monitorowany, więc mieliśmy zapis z interwencji policjantów. Kiedy obezwładnionego dowieziono do naszej komendy, w momencie wychodzenia z radiowozu dostał zapaści. To wszystko działo się też pod okiem kamer, a ja sam byłem wtedy dłużej w pracy, więc mogłem śledzić wszystko osobiście. Przez 40 minut moi policjanci reanimowali tego pana wraz z pogotowiem. Niestety mężczyzna zmarł i widzieliśmy, jak uchodzi życie z tego młodego człowieka. Film z tego zdarzenia powinni zobaczyć wszyscy sięgający, lub zamierzający sięgnąć po dopalacze ku przestrodze. Wtedy zaczęła się cała procedura kontrolna. Prokurator był na miejscu i policyjny wydział kontroli wewnętrznej. Wszystko było dokładnie sprawdzone i śledztwo jakie zostało w tej sprawie wszczęte, wykluczyło winę policjantów – mówi K. Targoński.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie