Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Zabrakło szybkiej reakcji

Z Kazimierzem Ziembą, przewodniczącym Rady Powiatu Goleniowskiego, rozmawiamy o tragicznycyh wydarzeniach w szpitalu i ich konsekwencjach.

Opublikowane

w dniu

– My jako rada nie uciekamy od tego tematu. Jest on dla nas ważny. Gdy w końcu zostanie wybrany nowy prezes, postawione zostanie w stosunku do niego zadanie przełamania tego złego wizerunku szpitala wśród pacjentów. Żeby on był faktycznie przyjazny, nastawiony na pacjenta i to jest podstawowa sprawa. Ma pan rację, zła fama niesie się wśród pacjentów i ich rodzin, i jak oni mówią „nie idź tam, bo to i to”, to dla szpitala najgorzej. Pochodzę z okolic Chojny i tam mówiono o jednym ze szpitali, że „jak tam pojedziesz, to już nie wrócisz”. I ludzie się takimi opiniami często kierują. Dlatego zdaję sobie sprawę z tego, jak ta opinia o szpitalu wśród pacjentów jest ważna. Stąd jednym z pierwszych i głównych zadań nowego prezesa i zarządu powiatu będzie sprostanie wysokim wymaganiom stawianym przez pacjentów i wyegzekwowanie ich od każdego pracownika szpitala – od salowej po ordynatorów – mówi K. Ziemba.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie