Connect with us

Goleniów

Zabrakło 379 podpisów

Goleniów. Komisarz Wyborczy w Szczecinie odrzucił wczoraj wniosek grupy mieszkańców o przeprowadzenie referendum o odwołanie burmistrza Roberta Krupowicza.

Opublikowane

w dniu

Jak czytamy w postanowieniu komisarza, chodzi o wniosek mieszkańców gminy Goleniów, złożony w dniu 8 listopada 2021 r. przez
pełnomocnika inicjatora referendum, o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania burmistrza przed upływem kadencji.

Komisarz odrzucił ten wniosek z powodu stwierdzenia niedającego
się usunąć uchybienia wniosku, polegającego na zebraniu niewystarczającej ilości prawidłowo złożonych podpisów osób popierających inicjatywę przeprowadzenia referendum.

W uzasadnieniu postanowienia czytamy, że referendum przeprowadza się na wniosek co najmniej 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania, czyli w gminie Goleniów niezbędna liczba osób to 2 727. 8 listopada 2021 r. pełnomocnik inicjatora referendum złożył wniosek poparty 324 kartami, na których znajdowały się 2885 podpisy osób popierających inicjatywę, jednakże weryfikacja podpisów, przeprowadzona przez Krajowe Biuro Wyborcze w Szczecinie wykazała nieważność 537 podpisów, w tym:

9 – z powodu braku prawa wybieralności
134 – z powodu wad w numerze PESEL (niepełny, wadliwy, brak)
299 – z powodu błędów w imieniu i/lub nazwisku (brak, nieczytelny)
90 – z powodu wadliwie podanego adresu (niepełny, nieczytelny)
5 – z powodu braku podpisu osoby, której dane ujęto w wykazie.

Wniosek o odwołanie Roberta Krupowicza złożyli lokalni działacze „Konfederacji”. „To przez pat śmieciowy. We wrześniu burmistrz nie przedłużył umowy o wywóz odpadów z Goleniowa. Przez prawie dwa tygodnie, śmieci nie były wywożone z miasta – powiedział Radiu Szczecin Marcin Sowiński, lider Konfederacji w Goleniowie.

  • Naszym zdaniem nierealizacja tego zadania gminy, które jest w ustawie, w rozdziale drugim na temat odprowadzania śmieci przez gminę, jest to poważne zaniedbanie. Trzeba więc wprowadzić zarząd komisaryczny w Goleniowie – tłumaczył radiu Sowiński.

red.

powiązane – „Kochan za Stanisławskiego”

Goleniów

Sesja w.. CAL

Goleniów. Nadzwyczajna sesja rady miejskiej nie odbędzie się w zwyczajowym miejscu.

Opublikowane

w dniu

8 grudnia br. o godz. 12.00 radni spotkaja się na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek burmistrza. W programie sesji znalazł się jeden projekt uchwały, dotyczący powołania skarbnika gminy Goleniów.

Jak podaje gmina, w związku z brakiem możliwości odbycia posiedzenia nadzwyczajnej sesji w sali konferencyjnej UGiM, nastąpiła zmiana miejsca odbycia posiedzenia na Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, ul. Wojska Polskiego 28. W tym bowiem czasie w sali koferencyjnej urzędu odbędzie sie wcześniej zaplanowane spotkanie Celowego Związku Gmin R-XXI, którego, gmina Goleniów jest członkiem.

red.

powiązane – „Wraca Guzikiewicz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i „Męski Różaniec”

Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku na sobotę będzie specjalna comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzsiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 6.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Tak. Pomagam”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka kładki

Goleniów. Wielokrotnie zapowiadana i przekładana rozbiórka nieczynnej od dawna kładki dla pieszych nad torami dojdzie w końcu do skutku.

Opublikowane

w dniu

Tak nas zapewnił wiceburmistrz Tomasz Banach. Według niego przekładanie tych robót wynikało z kłopotliwych uzgodnień wykonawcy z PKP Linie Kolejowe, które musiało je zsynchronizować z ruchem pociągów. I tak początek rozbiórki zaplanowano na 13 grudnia, a na 15 grudnia pojawienie się odpowiedniego dźwigu do przemieszczenia konstrukcji. Prace mają być przepreowadzane tylko w godzinach nocnych: 23.00-5.00.

Rozbiórka jest częścią budowy centrum przesiadkowego i dworca kolejowego w Goleniowie.

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie