Connect with us

Goleniów

Zabrakło 379 podpisów

Goleniów. Komisarz Wyborczy w Szczecinie odrzucił wczoraj wniosek grupy mieszkańców o przeprowadzenie referendum o odwołanie burmistrza Roberta Krupowicza.

Opublikowane

w dniu

Jak czytamy w postanowieniu komisarza, chodzi o wniosek mieszkańców gminy Goleniów, złożony w dniu 8 listopada 2021 r. przez
pełnomocnika inicjatora referendum, o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania burmistrza przed upływem kadencji.

Komisarz odrzucił ten wniosek z powodu stwierdzenia niedającego
się usunąć uchybienia wniosku, polegającego na zebraniu niewystarczającej ilości prawidłowo złożonych podpisów osób popierających inicjatywę przeprowadzenia referendum.

W uzasadnieniu postanowienia czytamy, że referendum przeprowadza się na wniosek co najmniej 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania, czyli w gminie Goleniów niezbędna liczba osób to 2 727. 8 listopada 2021 r. pełnomocnik inicjatora referendum złożył wniosek poparty 324 kartami, na których znajdowały się 2885 podpisy osób popierających inicjatywę, jednakże weryfikacja podpisów, przeprowadzona przez Krajowe Biuro Wyborcze w Szczecinie wykazała nieważność 537 podpisów, w tym:

9 – z powodu braku prawa wybieralności
134 – z powodu wad w numerze PESEL (niepełny, wadliwy, brak)
299 – z powodu błędów w imieniu i/lub nazwisku (brak, nieczytelny)
90 – z powodu wadliwie podanego adresu (niepełny, nieczytelny)
5 – z powodu braku podpisu osoby, której dane ujęto w wykazie.

Wniosek o odwołanie Roberta Krupowicza złożyli lokalni działacze „Konfederacji”. „To przez pat śmieciowy. We wrześniu burmistrz nie przedłużył umowy o wywóz odpadów z Goleniowa. Przez prawie dwa tygodnie, śmieci nie były wywożone z miasta – powiedział Radiu Szczecin Marcin Sowiński, lider Konfederacji w Goleniowie.

  • Naszym zdaniem nierealizacja tego zadania gminy, które jest w ustawie, w rozdziale drugim na temat odprowadzania śmieci przez gminę, jest to poważne zaniedbanie. Trzeba więc wprowadzić zarząd komisaryczny w Goleniowie – tłumaczył radiu Sowiński.

red.

powiązane – „Kochan za Stanisławskiego”

Goleniów

Szpital z deficytem

Goleniów. O problemach finansowych goleniowskiego szpitala powiatowego informowała wczoraj radnych na sesji rady powiatu Katarzyna Kęcka.

Opublikowane

w dniu

Prezes „Szpitalnego Centrum Medycznego” wskazała, że wynika to z gawałtownego wzrostu kosztów w tym roku na poziomie 40%, których nie rekompensują kontrak z NFZ oraz inne przychody z usług szpitalnych. Za 3 miesiące tego roku szpital ma ponad 800 tys zł straty. Jak nam powiedział prezes Kęcka dalsze utrzymywanie się tego stanu grozi utratą płynności finansowej spółki. Co ciekawe radni i zarząd powiatu przyjęli te informacje milczeniem – bez dyskusji, bez pytań, bez komentarzy.

red.

powiązane – „Połączenie etapami”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dworzec we wrześniu?

Goleniów. Nie w maju, nie w lipcu, ale dopiero we wrześniu ma być zakończona budowa nowego dworca kolejowego.

Opublikowane

w dniu

To nie pierwsze przesunięcie tego terminu, dlatego trudno założyć, że na pewno ostatnie. Jak teraz podaje gmina, wrzesień br. to najbardziej prawdopodobny termin zakończenia budowy i otwarcia nowego dworca z centrum przesiadkowym w Goleniowie. Trwa wykańczanie wnętrz hali głównej i pomieszczeń, zagospodarowanie terenu – mała architektura i nasadzenia. W zeszłym tygodniu skończono kłaść nawierzchnię chodnika oraz placu przed budynkiem dworca. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z nawierzchnią asfaltową pieszo – jezdni. Ekipa budowlana musi się też uporać z przełożeniem rury gazowej, która jest powodem opóźnienia, a koliduje ze ścieżka rowerową.
Termin zakończenia prac planowany jest na koniec sierpnia 2022 r.

red.

powiązane – „Dworzec w lipcu”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i męski Różaniec

Goleniów. Jak co miesiąc, dzisiejszej nocy z piątku na sobotę będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 7.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Majowe…”https://goleniowska.com/majowe/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie