Connect with us

Nowogard

Żabowo wygrało

Nowogard. Reprezentacja Żabowa zwyciężyła w IX Igrzyskach Sportowo – Rekreacyjnych Sołectw Gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Odbyły się one 5 września w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Nowogardzie. Do rywalizacji przystąpiło bowiem osiem ekip – z Ostrzycy, Kulic, Osowa, Wierzbięcina, Wojcieszyna, Lestkowa, Żabowa i Bieniczek. Konkurencji było sporo, w jednych trzeba było wykazać się sprytem i szybkością, w innych siłą, a każdy z zawodników dawał z siebie wszystko. Rzucano piłką lekarską, do kosza, lotkami, przeciągano linę, skakano w dal z miejsca, biegano, wyciskano ciężary i choć zabawa była przy tym świetna, to nikt nie odpuszczał i wkładał w swą próbę maksimum wysiłku.
Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja Żabowa, miejsca na podium uzupełniły Ostrzyca i Lestkowo, a dalej uplasowały się kolejno Wojcieszyn, Osowo, Kulice, Bieniczki i Wierzbięcin.

red.

powiązane – „RADIO NOWOGARD”

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Większa stawka dla strażaków OSP

Nowogard. Na wczorajszej sesji rady miejskiej została podjęta decyzja o podwyżce wynagrodzeń dla strażaków OSP na terenie gminy Nowogard. 

Opublikowane

w dniu

Za godzinę udziału w akcji ratowniczo-gaśniczej każdy strażak otrzyma 26 zł., a nie jak dotychczas 18 zł. 
Jak podaje przewodniczący rady, jest to najwyższa stawka wynagradzania strażaków ochotników w województwie zachodniopomorskim. Inicjatywę zwiększenia wynagrodzeń podjęło lokalne Prawo i Sprawiedliwość. 

red.

powiązane – „Zatruwana Sapólna”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie