Connect with us

Goleniów

Za śmieci bez zmian

Goleniów. Przed chwilą radni większością głosów odrzucili zaproponowaną przez burmistrza podwyżkę stawki za odbiór śmieci.

Opublikowane

w dniu

Projekt uchwały przewidywał jej wzrost z 12 do 30 zł od osoby, ale po autopoprawce wiceburmistrza (aktualnie p.o. burmistrza) Henryka Zajko, miało to być 21 zł od osoby miesięcznie. Spośród 21 głosujących radnych, 11 było przeciw, a 10 za.

Tym samym po raz kolejny podwyżka ceny za odbiór śmieci w Goleniowie została przez radnych odrzucona. Różnicę pomiędzy kosztami systemu odbioru odpadów komunalnych, a wpływami od mieszkańców i firm przy stawce 12 zł, wynoszącą teraz według burmistrza ok. 6 mln zł rocznie, pokrywa budżet gminy (czyli wszyscy podatnicy) kosztem innych wydatków.

Gmina Goleniów ma zdecydowanie najniższą stawkę opłaty za śmieci od osoby w powiecie – następna jest gmina Maszewo ze stawka 19 zł od osoby miesięcznie.

red.

powiązane – „Burmistrz – nadal 30 zł za śmieci”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie