Connect with us

Przybiernów

Za śmieci 24 zł

Przybiernów. Wczoraj ustalono propozycję nowej stawki za obiór śmieci w gminie, która będzie głosowana na sesji w najbliższy piątek.

Opublikowane

w dniu

Według tego projektu uchwały, od 1 lutego 2021 r opłata za odbiór odpadów komunalnych w gminie wzrośnie z obecnych 21 zł, do 24 zł od osoby miesięcznie. Jak nam powiedziała wójt Lilia Ławicka, podwyżka ma związek ze wzrostem opłaty za odbiór śmieci przez CZG R-XXI, którego gmina jest członkiem i do którego odstawia swoje śmieci. Np. za odpady zmieszane opłata wzrośnie tam od 1 stycznia 2021 r z 310 zł do 438 zł netto za tonę.  W ramach podniesionej opłaty mieszkańcy będą mieli zagwarantowany bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych z posesji – raz w roku.

red.

powiązane – „R-XXI podwyżki cen”

Przybiernów

Szlakiem cisów

Przybiernów. W niedzielę można pobiegać szlakiem cisów.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Powitanie lata”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Powitanie lata

Przybiernów. W przyszłą sobotę nad Jeziorem Przybiernowskim.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Kartlewo z nową drogą

Przybiernów. Dzisiaj odbył się odbiór końcowy inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kartlewo II”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycji dofinansowanej umową o przyznaniu pomocy pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim, a Gminą Przybiernów w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Efektem prac jest przebudowa odcinka drogi wynoszącego około 487 m w miejscowości Kartlewo z nawierzchni – betonu asfaltowego wraz ze zjazdami, której efektem będzie wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Wielobranżowo Handlowe „WAT” za cenę 1 192 774,60 zł brutto i 60 miesięcznym okresem gwarancji.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie