Connect with us

Aktualności

Za pracę, za miskę…

NOWOGARD. SLD, który ma tylko sześciu radnych, ograł dziś wszystkie pozostałe kluby, uchwalił budżet i zapobiegł powstaniu nowej koalicji w Radzie Miejskiej. Wszystko dzięki wsparciu radnych PSL i PO.

Opublikowane

w dniu

Jeszcze rano wydawało się, że nowa koalicja jest pewna. 5 radnych klubu Wspólny Nowogard, 5 radnych PSL (dwóch – Jerzy Kubicki i Mieczysław Laskowski już wcześniej oświadczyło, że do koalicji nie przystąpi), 1 radny Nowogardzkiego Forum Samorządowego, 1 radny PO (Marcin Nieradka). Drugi radny PO, Cezary Marcinkowski, deklarował, że pozostanie neutralny.

W przerwie sesji czterech radnych PSL (Mieczysław Laskowski, Jerzy Kubicki, Paweł Kolanek i Rafał Paśko) poszło jednak na "szkolenie ideologiczne" w gabinecie burmistrza Czapli, w którym wziął też udział cały klub radnych SLD. Kiedy wrócili, Paweł Kolanek drżącym głosem wydukał zapisane w notatniku oświadczenie, że on nie chce żadnej nowej koalicji, poprze SLD i występuje z PSL. W głosowaniach nad budżetem, jakie chwilę potem się odbyły, SLD dostało wsparcie nie tylko Kolanka i Paśki, ale też Cezarego Marcinkowskiego z PO. Dwaj ostatni pracują w Celowym Związku Gmin R-XXI, którym kieruje Antoni Bielida.

W efekcie nie przeszła żadna z poprawek proponowanych przez radnych opozycyjnych w stosunku do SLD. Nie ma też oczywiście mowy o żadnje nowej koalicji, bo SLD ma zagwarantowane 11 głosów, opozycja tylko 10.

Po sesji klub radnych SLD udał się na uroczysty obiad z tymi radnymi PSL, którzy okazali wierność SLD. Było też miejsce dla C. Marcinkowskiego z PO, ale ten na obiad nie przyszedł. Obiad był zamówiony sporo wcześniej, bo już przed południem wszystko było w restauracji przygotowane na uczczenie zwycięstwa SLD i zdrowego trzonu PSL i PO. Znaczy, że w tym, co się stało, nie było żadnej improwizacji, wszystko było starannie zaplanowane.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie