Connect with us

Aktualności

Za ile doradzają?

Burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz w przeciągu ledwie kilku tygodni otoczył się trzema ludźmi, którzy, bynajmniej nie społecznie, służyć mają mu radą i pomocą. W praktyce oznacza to utworzenie w magistracie trzech zupełnie nowych i równie w pełni opłacanych etatów.

Opublikowane

w dniu

Oficjalnie kwot, jakie co miesiąc wpływać będą na konta bankowe doradców burmistrza, w goleniowskim urzędzie gminy uzyskać nie sposób. Marzena Domańska, dyrektor Wydziału Administracji i Spraw Społecznych, powiedziała nam, że ujawnienia ich przez pracodawcę zabrania ustawa o ochronie danych osobowych, liczyć więc można jedynie na dobrą wolę samych zainteresowanych. Ze stosownymi pytaniami zwróciliśmy się więc do nich.
Pierwszym zatrudnionym przez burmistrza doradcą (a formalnie: asystentem ds. komunikacji społecznej) był Cezary Martyniuk, znany do tej pory przede wszystkim jako dziennikarz "Gazety Goleniowskiej". Do jego zadań należą między innymi opracowanie i realizacja systemu komunikacji społecznej, koordynowanie polityki informacyjnej gminy, reagowanie na informacje medialne jej dotyczące, organizowanie i obsługa konferencji prasowych, a nawet reprezentowanie, w miarę potrzeby, burmistrza na spotkaniach i podczas oficjalnych wizyt. Za wykonywanie tych zadań, jak sam nam powiedział, co miesiąc dostawał będzie na rękę około 2,5 tys. zł.
Tyle samo zarabiać ma Paweł Bartoszewski, doradca ds. Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Zlecono mu między innymi pozyskiwanie nowych inwestorów, obsługę już działających w GPP firm, promocję terenów przemysłowych i rozwój ich infrastruktury, a także pozyskiwanie środków zewnętrznych na prowadzone działania. Dodatkowo koorodynować ma działania związane z budową w GPP Zakładu Aktywizacji Zawodowej.
Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku Zbigniewa Łukaszewskiego, który od początku marca jest asystentem burmistrza ds. organizacji Centrum Integracji i Aktywizacji (CIA). Były dyrektor Goleniowskiego Domu Kultury zatrudniony został na ledwie kilka miesięcy. W tym czasie opracować ma koncepcję funkcjonowania nowej instytucji, która zostanie utworzona na bazie Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz nowe wytyczne dla działu pracy socjalnej w strukturze OPS. Z. Łukaszewskiemu zaproponowano nie tylko opracowanie tych planów, ale także objęcie kierownictwa CIA, w związku z czym, by nie był stratny po odejściu z GDK, przez kilka miesięcy jego pensja będzie równa dotychczasowej. Zarabiał więc będzie ok. 3,7 tys. zł na rękę.
Dodać należy, że niedawno w Goleniowskim Domu Kultury "znaleziono" miejsce pracy dla powiatowego radnego Polskiego Stronnictwa Ludowego (i członka zarządu powiatu) Leszka Soroczyńskiego. Były plastyk miejski, który przez lata zatrudniony był w magistracie jako plastyk miejski, prowadzi tam pracownię rzeźbiarską (przy czym nie jest już pracownikiem magistratu). Kilka tygodni temu, o czym informowaliśmy, posadę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej dostał radny miejski Krzysztof Zajko.
Według niezobowiązującej, ale pochodzącej z dobrego źródła pogłoski, czynione są starania, by pracę dostał jeszcze jeden, w teorii niezależny radny. Do tego tematu najpewniej wrócimy wkrótce.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie