Connect with us

Aktualności

Za ile doradzają?

Burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz w przeciągu ledwie kilku tygodni otoczył się trzema ludźmi, którzy, bynajmniej nie społecznie, służyć mają mu radą i pomocą. W praktyce oznacza to utworzenie w magistracie trzech zupełnie nowych i równie w pełni opłacanych etatów.

Opublikowane

w dniu

Oficjalnie kwot, jakie co miesiąc wpływać będą na konta bankowe doradców burmistrza, w goleniowskim urzędzie gminy uzyskać nie sposób. Marzena Domańska, dyrektor Wydziału Administracji i Spraw Społecznych, powiedziała nam, że ujawnienia ich przez pracodawcę zabrania ustawa o ochronie danych osobowych, liczyć więc można jedynie na dobrą wolę samych zainteresowanych. Ze stosownymi pytaniami zwróciliśmy się więc do nich.
Pierwszym zatrudnionym przez burmistrza doradcą (a formalnie: asystentem ds. komunikacji społecznej) był Cezary Martyniuk, znany do tej pory przede wszystkim jako dziennikarz "Gazety Goleniowskiej". Do jego zadań należą między innymi opracowanie i realizacja systemu komunikacji społecznej, koordynowanie polityki informacyjnej gminy, reagowanie na informacje medialne jej dotyczące, organizowanie i obsługa konferencji prasowych, a nawet reprezentowanie, w miarę potrzeby, burmistrza na spotkaniach i podczas oficjalnych wizyt. Za wykonywanie tych zadań, jak sam nam powiedział, co miesiąc dostawał będzie na rękę około 2,5 tys. zł.
Tyle samo zarabiać ma Paweł Bartoszewski, doradca ds. Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Zlecono mu między innymi pozyskiwanie nowych inwestorów, obsługę już działających w GPP firm, promocję terenów przemysłowych i rozwój ich infrastruktury, a także pozyskiwanie środków zewnętrznych na prowadzone działania. Dodatkowo koorodynować ma działania związane z budową w GPP Zakładu Aktywizacji Zawodowej.
Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku Zbigniewa Łukaszewskiego, który od początku marca jest asystentem burmistrza ds. organizacji Centrum Integracji i Aktywizacji (CIA). Były dyrektor Goleniowskiego Domu Kultury zatrudniony został na ledwie kilka miesięcy. W tym czasie opracować ma koncepcję funkcjonowania nowej instytucji, która zostanie utworzona na bazie Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz nowe wytyczne dla działu pracy socjalnej w strukturze OPS. Z. Łukaszewskiemu zaproponowano nie tylko opracowanie tych planów, ale także objęcie kierownictwa CIA, w związku z czym, by nie był stratny po odejściu z GDK, przez kilka miesięcy jego pensja będzie równa dotychczasowej. Zarabiał więc będzie ok. 3,7 tys. zł na rękę.
Dodać należy, że niedawno w Goleniowskim Domu Kultury "znaleziono" miejsce pracy dla powiatowego radnego Polskiego Stronnictwa Ludowego (i członka zarządu powiatu) Leszka Soroczyńskiego. Były plastyk miejski, który przez lata zatrudniony był w magistracie jako plastyk miejski, prowadzi tam pracownię rzeźbiarską (przy czym nie jest już pracownikiem magistratu). Kilka tygodni temu, o czym informowaliśmy, posadę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej dostał radny miejski Krzysztof Zajko.
Według niezobowiązującej, ale pochodzącej z dobrego źródła pogłoski, czynione są starania, by pracę dostał jeszcze jeden, w teorii niezależny radny. Do tego tematu najpewniej wrócimy wkrótce.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie