Connect with us

Goleniów

Za drogo – przetarg unieważniony

Goleniów. Będzie kolejny przetarg na odbiór odpadów komunalnych w gminie, bo oferta PGK jest za droga.

Opublikowane

w dniu

Tak uzasadnia unieważnienie przetargu wiceburmistrz Henryk Zajko. Wczoraj otwarto oferty i okazało się, że złożyła ją tylko komunalna spółka PGK z Goleniowa. Mimo że należy w 100% do gminy Goleniów, jej oferta jest za droga. Problem w tym, że nie wiadomo o ile.
Na stronie BIP gminy pojawił się podpisana przez burmistrza Krupowicza informacja z otwarcia ofert, z której wynika, że PGK zaproponowało 17,716 ml zł brutto, a gmina ma do wydania 7,465 mln zł brutto. Różnica ponad 10 mln zł jest tak duża, że wygląda na pomyłkę – tylko czyją?
Jednak gdy popatrzymy na SIWZ przetargu to zobaczymy, że szacunkowa wartość całkowita zamówienia gminy to 13,823 mln zł netto, czyli ok. 15 mln zł brutto z 8% VAT. W tym przypadku różnica jest znacznie mniejsza – tylko 2,7 mln zł. Nie udało się nam ustalić, czy „za drogo” dla gminy to więcej o 10, czy o 2,7 mln zł?
Jak nam powiedział prezes PGK kierowana przez niego spółka przedstawioną w ofercie cenę 17,716 mln zł brutto, konstruowała w odniesieniu do podanej przez gminę ogólnej masy śmieci przewidzianej do odbioru w czasie obowiązywania zamówienia – 12,8 tys ton. Daje to średnio ok. 1384 zł za tonę śmieci – bez dzielenia na frakcje. W tej cenie są pewnie wszystkie koszty PGK wraz z ceną jaką płaci odbiorcy śmieci na wysypisku. Czy jakiś zysk też– nie wiadomo, bo to przecież spółka gminna.
Do czasu rozpisania i rozstrzygnięcia kolejnego przetargu, gminne śmieci dalej będzie odbierać PGK – w czerwcu w oparciu o starą, obowiązującą do końca tego miesiąca umowę, później pewnie aneksowaną.

red.
powiązane – „14 mln zł za 13 tys ton”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie