Connect with us

Aktualności

Za ciasno

W Szkole Podstawowej nr 2 w Goleniowie coraz trudniej pomieścić uczące się tam dzieci. Problem nabrzmiał na tyle, że najprawdopodobniej trzeba będzie go rozwiązać w dość radykalny sposób.

Opublikowane

w dniu

W szkole, w 29 oddziałach naukę pobiera obecnie 709 dzieci. Kłopot zasadniczy w tym, że szkoła dysponuje jedynie siedemnastoma izbami lekcyjnymi (dla porównania SP 4 ma nieco mniej uczniów, 30 oddziałów i 24 izby). Efekt jest taki, że nauka odbywa się na dwie zmiany od rana do 16:05, szafki na ubrania ustawia się już nawet na wyższych kondygnacjach, a ze świetlicy korzysta łącznie ok. 200 dzieci.

Jak poinformowała nas dyrektor Krystyna Bielecka – Zagórna, podjęto już decyzję, że doraźnym sposobem na "rozluźnienie" szkoły będzie wyprowadzenie z niej od kolejnego roku szkolnego oddziałów przedszkolnych.

O tym, co dalej, zdecydują radni. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Robert Krupowicz zapowiedział, że jedną z rozpatrywanych opcji jest powiększenie budynku o nowe skrzydło.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie