Connect with us

Aktualności

Z życia wzięte

Wczoraj w Goleniowie „wystartowała” dwudniowa impreza kulturalna INDEX 2016 – I Przegląd Teatrów i Kabaretów UTW Województwa Zachodniopomorskiego. Udział w nim zgłosiło 6 grup teatralnych i 4 kabarety.

Opublikowane

w dniu

Pierwszego dnia goleniowska publiczność obejrzała dwa spektakle teatralne: „Przed nami świat” teatru „Index” UTW Goleniów i „Lizystrata, czyli bunt kobiet” w wykonaniu teatru „Atomy” UTW Stargard oraz dwa programy kabaretowe: „Cała wstecz, smutki precz” – debiut kabaretu „Kampus” UTW Goleniów i „Z życia wzięte” w wykonaniu kabaretu „Ramol” Stowarzyszenia „Rytm” Goleniów. Tak spektakle teatralne, jak i kabaretowe odnosiły się do tego, co jest bliskie seniorom, co im przeszkadza, denerwuje, cieszy i śmieszy, po prostu… sceny z życia wzięte.

Organizatorami przeglądu są goleniowskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Goleniowie oraz Stowarzyszenie Teatr Brama.

Dzisiaj drugi dzień przeglądu, spektakle rozpoczną się o godz. 13.00. W programie: „Przez różowe okulary” – Kabaret „Pend-do-linii”, UTW Kołobrzeg; „Gawęda o miłości” – Zespół Artystyczny UTW Barlinek; „Urodziny dziadka” – Teatrzyk Satyryczny „Raz-dwa-trzy”, UTW Szczecin; „Wszystkie nasze dzienne sprawy” – Teatr „W Bramie”, UTW Białogard; „Radio SHUS” – Teatr „Pozytywnie zakręceni”, SHUS Szczecin.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie