Connect with us

Aktualności

Z workiem medali

Grad medali przywiozło w miniony weekend goleniowskie rodzeństwo karateków Weronika i Radosław Miadiełko, reprezentanci kadry narodowej WUKF.

Opublikowane

w dniu

W sobotę 29 listopada w Berlinie odbył się silnie obsadzony Turniej Karate Weihnachtsturnier Tora Berlin 2014. Weronika zdeklasowała zawodniczki niemieckie pokazując bardzo dobre przygotowanie do sezonu. Po wygranych eliminacjach, w finale  pokazała karate na najwyższym światowym poziomie i zdobyła złoty medal. Jej brat Radosław także szybko przebrnął przez eliminacje, jednak w finale drobny błąd kosztował go utratę złota i ostatecznie zdobycie brązowego medalu.

Weronika i Radek nie mieli czasu na odpoczynek, ponieważ już następnego dnia stanęli na macie Turnieju Andrzejkowego Karate Kontaktowego w Szczecinie. Teraz to Radek pokazał klasę, zdobywając złoty medal w kata indywidualnym oraz złoty medal w kata drużynowym. Weronika po wyczerpującym turnieju w Berlinie wypadła trochę gorzej, zdobywając w Szczecinie srebrny medal w kata indywidualnym i brązowy w kata drużynowym.

Te wyniki to dobry prognostyk przed największymi imprezami na których wystąpią goleniowscy karatecy w 2015 roku, a będzie to Malta CUP, Mistrzostwa Wielkiej Brytanii oraz Mistrzostwa Europy w Belgii.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie