Connect with us

Aktualności

Z lubczykiem w Lubczynie

Pod hasłem „Szałowo, ziołowo, kwiatowo – z lubczykiem w Lubczynie” w sobotę 15 sierpnia odbył się już po raz czwarty festyn związany z katolickim świętem maryjnym.

Opublikowane

w dniu

Wzdłuż głównej ulicy tej niewielkiej miejscowości stanęło ponad 20 różnego rodzaju stoisk, na których prezentowano i promowano wyroby z ziół i z ziołami oraz zdrową żywność – sery kozie i owcze, miody, sałatki i surówki, a także prace powstałe w ramach projektu "Ręką dzieło tworzone" realizowanego przez Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego. Punktem programu przyciągającym największą uwagę publiczności były wybory Panny Zielnej. W tym roku o ten sympatyczny tytuł ubiegało się 11 kandydatek, w tym 7 w grupie do lat 10. Jury pracujące pod kierunkiem wiceburmistrza Krzysztofa Zajko oceniało ubiór pretendentek i prezentację związaną z tematem festynu (piosenka, wierszyk itp). W grupie młodszej pierwsze miejsce przyznano Idze Maniszewskiej z Lubczyny, drugie – Malinie Kłosek a trzecie – Alicji Kopaczewskiej (obie z Goleniowa). W grupie starszej bezkonkurencyjna była Urszula Brzozowska z Goleniowa. Drugie miejsce zajęła Panna Podszeptucha (babka zielarka) wspierana przez Dzielną Grupę Zielną (Anna Łunkiewicz i kabaret "Szafa"), a trzecie – Dominika Jakubowska z Tczewa. Organizatorami festynu były: Sołectwo Lubczyna, Szkoła Podstawowa w Lubczynie oraz Goleniowski Dom Kultury.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie