Connect with us

Goleniów

Z karnetem bezpłatnie

Goleniów. Gmina Goleniów w porozumieniu z Przedsiębiorstwem PKS Gryfice ponownie uruchamia bezpłatne przejazdy dla mieszkańców z miejscowości, do których nie docierała dotychczas goleniowska komunikacja miejska.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, darmowymi, czyli opłacanymi przez wszystkich podatników poprzez budżet gminy przejazdami, objęci zostają mieszkańcy miejscowości: Bolesławice, Gniazdowo, Ininka, Kamieniska, Mosty Osiedle, Święta, Tarnowiec.

Mieszkańcy wyżej wymienionych miejscowości uprawnieni będą do bezpłatnego skorzystania z kursów z miejscowości zamieszkania – do Goleniowa i z Goleniowa – do miejscowości zamieszkania. Terminy kursów zostały uzgodnione z mieszkańcami.

Wyznaczone godziny kursów dla poszczególnych miejscowości:
Bolesławice

Bolesławice – Goleniów (ul. Wojska Polskiego): 6:05, 16:20
Goleniów (ul. Armii Krajowej) – Bolesławice: 5:40, 15:38

Gniazdowo

Gniazdowo – Goleniów (ul. Armii Krajowej): 6:40
Goleniów (ul. Wolińska) – Gniazdowo: 13:10

Ininka

Ininka – Goleniów (ul. Wojska Polskiego): 7:20
Goleniów (ul. Wojska Polskiego) – Ininka: 14:25

Kamieniska

Kamieniska – Goleniów (ul. Szkolna): 6:55, 13:25
Goleniów (ul. Armii Krajowej) – Kamieniska: 12:30

Mosty Osiedle

Mosty Osiedle – Goleniów (ul. Maszewska): 7:10
Goleniów (ul. Wojska Polskiego) – Mosty Osiedle: 12:45

Święta

Święta – Goleniów (ul. Wojska Polskiego): 6:00, 16:15
Goleniów (ul. Armii Krajowej) – Święta: 5:40, 15:33

Tarnowiec

Tarnowiec – Goleniów: 7:15, 15:50
Goleniów (ul. Wojska Polskiego) – Tarnowiec: 6:55
Goleniów (Dworzec) – Tarnowiec: 15:25

Uczestnictwo w akcji nie upoważnia do darmowego podróżowania innymi kursami na wyznaczonych liniach komunikacyjnych.

Z bezpłatnych przejazdów będzie można skorzystać w okresie trwania roku szkolnego od 1 września 2021 roku do 30 czerwca 2023 roku na podstawie karnetu. Karnet można otrzymać po złożeniu wniosku o wydanie karnetu.

W czasie korzystania z przejazdu pasażer obowiązany jest posiadać przy sobie ważny karnet oraz dokument potwierdzający tożsamość, i okazywać je na żądanie obsługi autobusu i organów kontroli. Dokumentem potwierdzającym tożsamość może być dowód osobisty, zaś w przypadku dzieci i młodzieży szkolnej legitymacja szkolna

red.

powiązane – „Z bankowości do PGK”

Goleniów

W rocznicę internowania

Goleniów. W czwartek 30 marca) odbędzie się spotkanie i dyskusja w ramach AREOPAGU ŚW. KATARZYNY pt. „WOKÓŁ PRYMASA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. W ROCZNICĘ INTERNOWANIA”.

Opublikowane

w dniu

Gościem specjalnym będzie uznany i wybitny historyk DR HAB. RAFAŁ ŁATKA (prof. UKSW Warszawa). Dyskusję poprowadzi DR ZBIGNIEW STANUCH (IPN Szczecin). Spotkanie o godz. 17:00 w sali na plebanii (wejście od strony Caritasu), wstęp wolny. Warto poznać historię Prymasa Wyszyńskiego i kontekst historyczny jego życia oraz posługi o czym będzie opowiadało dwóch wybitnych historyków, od lat specjalizujących się w rzetelnych badaniach historii Kościoła i Polski.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie