Connect with us

Goleniów

Z karnetem bezpłatnie

Goleniów. Gmina Goleniów w porozumieniu z Przedsiębiorstwem PKS Gryfice ponownie uruchamia bezpłatne przejazdy dla mieszkańców z miejscowości, do których nie docierała dotychczas goleniowska komunikacja miejska.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, darmowymi, czyli opłacanymi przez wszystkich podatników poprzez budżet gminy przejazdami, objęci zostają mieszkańcy miejscowości: Bolesławice, Gniazdowo, Ininka, Kamieniska, Mosty Osiedle, Święta, Tarnowiec.

Mieszkańcy wyżej wymienionych miejscowości uprawnieni będą do bezpłatnego skorzystania z kursów z miejscowości zamieszkania – do Goleniowa i z Goleniowa – do miejscowości zamieszkania. Terminy kursów zostały uzgodnione z mieszkańcami.

Wyznaczone godziny kursów dla poszczególnych miejscowości:
Bolesławice

Bolesławice – Goleniów (ul. Wojska Polskiego): 6:05, 16:20
Goleniów (ul. Armii Krajowej) – Bolesławice: 5:40, 15:38

Gniazdowo

Gniazdowo – Goleniów (ul. Armii Krajowej): 6:40
Goleniów (ul. Wolińska) – Gniazdowo: 13:10

Ininka

Ininka – Goleniów (ul. Wojska Polskiego): 7:20
Goleniów (ul. Wojska Polskiego) – Ininka: 14:25

Kamieniska

Kamieniska – Goleniów (ul. Szkolna): 6:55, 13:25
Goleniów (ul. Armii Krajowej) – Kamieniska: 12:30

Mosty Osiedle

Mosty Osiedle – Goleniów (ul. Maszewska): 7:10
Goleniów (ul. Wojska Polskiego) – Mosty Osiedle: 12:45

Święta

Święta – Goleniów (ul. Wojska Polskiego): 6:00, 16:15
Goleniów (ul. Armii Krajowej) – Święta: 5:40, 15:33

Tarnowiec

Tarnowiec – Goleniów: 7:15, 15:50
Goleniów (ul. Wojska Polskiego) – Tarnowiec: 6:55
Goleniów (Dworzec) – Tarnowiec: 15:25

Uczestnictwo w akcji nie upoważnia do darmowego podróżowania innymi kursami na wyznaczonych liniach komunikacyjnych.

Z bezpłatnych przejazdów będzie można skorzystać w okresie trwania roku szkolnego od 1 września 2021 roku do 30 czerwca 2023 roku na podstawie karnetu. Karnet można otrzymać po złożeniu wniosku o wydanie karnetu.

W czasie korzystania z przejazdu pasażer obowiązany jest posiadać przy sobie ważny karnet oraz dokument potwierdzający tożsamość, i okazywać je na żądanie obsługi autobusu i organów kontroli. Dokumentem potwierdzającym tożsamość może być dowód osobisty, zaś w przypadku dzieci i młodzieży szkolnej legitymacja szkolna

red.

powiązane – „Z bankowości do PGK”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie