Connect with us

Nowogard

Z deficytem i cięciami wydatków

W czwartek 2 stycznia 2020 r radni podczas sesji uchwalili budżet gminy na rok. 2020. Wcześniej obniżyli niektóre podatki lokalne i wydatki gminy.

Opublikowane

w dniu

Dochody gminy ustalono na blisko 120 mln zł, a wydatki na nieco ponad 122 mln zł przy deficycie na poziomie ok. 2,4 mln zł. Sesja 2 stycznia br została zwołana przez przewodniczącego rady Marcina Nieradkę wbrew woli burmistrza Czapli, który na sesji 20 grudnia 2019 r złożył wniosek o zwołanie sesji rady na 27 grudnia. W związku z tym burmistrz wystosował skargę do wojewody na przewodniczącego Nieradkę twierdząc, że ten postąpił niezgodnie z prawem i oczekuje od wojewody wszczęcia postępowania nadzorczego w stosunku do Nieradki.

Wcześniej na wspomnianej sesji 20 grudnia  opozycyjna w stosunku do burmistrza większość w radzie złożyła 4 wnioski zmian w budżecie na rok 2020 w konsekwencji podjętych wcześniej uchwał o zmniejszeniu podatku od nieruchomości, zmniejszyli wpływy do budżetu gminy z podatków (rolnego, leśnego, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatków i opłat lokalnych od osób prawnych, fizycznych i innych jednostek organizacyjnych oraz podatków i opłat lokalnych od osób fizycznych – dop. red.) łącznie zmniejszy to o 1,2 mln zł planowane dochody gminy. W następstwie tego radni przegłosowali cięcia w wydatkach. Na promocję gminy „obcięto” łącznie 170 tys. zł. pozostawiając w sumie 45 tys. złotych „Cięcia” dotknęły też imprez gminnych, w tym dożynek: gdzie 55 tys. zł zmniejszono do 15 tys. złotych. O 20 tys. złotych zmniejszono też środki na zakup usług pozostałych – konkursy i materiały wyposażenia. Radni z opozycji (Nowa i PiS”) drastycznie, o ponad 80 procent “obcięli”   wydatki na administrację publiczną, czyli w praktyce m.in. funkcjonowanie urzędu gminy – z 765 tys. zł radni “obcięli” 620 tys.

Nowogard

Dewastacja w Wojcieszynie

Nowogard. Zdewastowano ogród przy kościele we wsi pod Nowogardem.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, ktoś samochodem zniszczył ogrodzenie i teren przy świątyni w Wojcieszynie.

Sprawa została zgłoszona na policję. Mieszkańcy wsi proszą o informacje w celu ustalenia sprawców.
Kościół św. Jana Pawła II w Wojcieszynie zbudowano w ubiegłym roku z inicjatywy mieszkańców. A latem tego roku, urządzili oni wokół niego ogród.

red.

powiązane – „Wojcieszyn na antenie”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Choinka i wyścig

Nowogard. W niedzielę będzie rozświetlenie choinki i wyścig kolarski.

Opublikowane

w dniu

Więcej na plakatach.

red.

powiązane – „Będzie śledztwo”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Szukają pracowników

Nowogard. Zakład Karny w Nowogardzie pilnie poszukuje kandydatów do służby.

Opublikowane

w dniu

„Witam!

Bardzo proszę o bezpłatne umieszczenie na Państwa portalu ogłoszenia dot. naboru do służby w SW. Od dłuższego czasu borykamy się z brakiem kandydatów. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc!

Uwaga!
Rozpoczęcie procedury kwalifikacyjnej NR XIX/2021 dla kandydatów do służby w Służbie Więziennej na terenie podległym Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Szczecinie.

W Zakładzie Karnym w Nowogardzie pilnie potrzebni są kandydaci na stanowiska: strażnik więzienny, młodszy referent/młodszy instruktor działu kwatermistrzowskiego lub oddziału zewnętrznego w Płotach, młodszy referent/młodszy instruktor-szef kuchni działu kwatermistrzowskiego lub oddziału zewnętrznego w Płotach oraz młodsza pielęgniarka/ młodszy pielęgniarz/ ratownik medyczny

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą zatrudnienia!

Z poważaniem,

kpt. Przemysław Sońtka
Rzecznik Prasowy Dyrektora
Zakładu Karnego w Nowogardzie”

red.

powiązane – „Będzie śledztwo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie