Connect with us

Aktualności

Z Azji do Europy

Raz w roku można się przebiec z Azji do Europy mostem nad cieśniną Bosfor: w listopadowy poranek, kiedy w Stambule odbywa się maraton. Dziś tę przyjemność mieli Darek i Aneta Gapińscy.

Opublikowane

w dniu

Maraton zaczyna się po azjatyckiej stronie cieśniny, potem kilka tysięcy biegaczy wbiega na most, który normalnie jest zamknięty dla ruchu pieszego, reszta trasy wytyczona jest już po europejskiej stronie Bosforu.

"Pogoda super, bieg bardzo fajny, trasa bardzo ładna w większości płasta, chociaż były dwa bardzo ostre podbiegi w tym jeden to ostatnie 2km. Meta przy Błękitnym Meczecie (200m od naszego hotelu). Było super. Maraton Azja-Europa zaliczony" – pisze Darek w mailu po ukończeniu biegu. Czas, w jakim Gapińscy przebiegli trasę nie jest może wybitnie szybki (prawie 5h), ale nie o rekordy chodzi im w bieganiu. Uprawiają coś w rodzaju "maratońskiej turystyki", jeżdżąc po Europie, by brać udział w maratonach w ładnych i ciekawych miejscach. Pracowicie też zliczają przebiegnięte maratony. Darka w przyszłym roku czeka spora praca, bo chce dobić do setki przebiegniętych maratonów, a to znaczy, że musi w ciągu najbliższego roku zaliczyć ich 20. To sporo, ale jak najbardziej do zrobienia.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie