Connect with us

Aktualności

XII Gminne Podchody Ekologiczne

22 maja w Szkole Podstawowej w Krępsku odbyły się XII Gminne Podchody Ekologiczne pod hasłem „Aby to co cieszy oczy i raduje ducha, nie uległo zniszczeniu”.

Opublikowane

w dniu

W podchodach wzięły udział 3–osobowe drużyny z ośmiu szkół: SP Nr 3, SP Nr 4, SP w Białuniu, SP w Komarowie, SP w Nr 9 w Świnoujściu, SP Nr 8 w Goleniowie, Prywatna Szkoła Językowa „Promyczek”, SP w Krępsku. Uczniowie wyruszyli ze szkółki leśnej w Krępsku, zaopatrzeni w karty startowe oraz mapy z zaznaczoną trasą. W lesie znajdowały się stacje, na których należało wykonać różne zadania sprawdzające wiedzę, spostrzegawczość i sprawność. Dzieci rozpoznawały  zwierzęta i rośliny, przyporządkowując je do określonych warstw lasu. Segregowały również odpady i wykonały z materiałów odpadowych zwierzątka. Przeprowadzono także konkurencje sportowe, takie jak przenoszenie puszek na czas, czy nałożenie jak największej ilości płyt kompaktowych na stojaki.

W podchodach zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Komarowie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 9 ze Świnoujścia, a trzecie Prywatna Szkoła Językowa „Promyczek”. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez sponsorów: Gminę Goleniów, Nadleśnictwo Goleniów i Koła Łowieckie „Leśnik” oraz „Moczary”. Pyszny słodki poczęstunek przygotowali rodzice ze Szkoły Podstawowej w Krępsku.

Organizatorki: Małgorzata Jendrzejczak, Ewa Biniek i Bogusława Boruk SP Krępsko.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie