Connect with us

Aktualności

Wznowią prace

W poniedziałek rozpoczną się prace przy wzmacnianiu podłoża pod drogą łączącą Goleniowski Park Przemysłowy z drogą wojewódzką nr 111 (Goleniów-Stepnica). Droga będzie nieprzejezdna.

Opublikowane

w dniu

 Prace będą prowadzone po północnej stronie Iny, w pobliżu mostu. Nasyp, po którym biegnie zjazd z drogi na wał przeciwpowodziowy, znajduje się na niestabilnym podłożu i pod własnym ciężarem pogrąża się w gruncie. Uszkadza przy tym część pasa jezdni.  Po konsultacjach z ekspertami i wykonaniu szczegółowych badań geologicznych zdecydowano, że niestabilny grunt będzie wzmocniony palami, a prace te zostaną przeprowadzone nie tylko pod nasypem zjazdu, ale również pod samą drogą. Da to pewność, że w przyszłości grunt pod drogą nie zacznie się obniżać i nie trzeba będzie wykonywać napraw. Prace przy budowie drogi prowadzone były na podstawie dokumentacji budowlanej przygotowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a przejętą do realizacji przez Gminę Goleniów. Częścią dokumentacji są wyniki badań geologicznych gruntu, które jednak nie wykryły niestabilności gruntu w miejscu, gdzie dziś trzeba wykonać wzmocnienie podłoża. Wspomniane prace dodatkowe wykona firma STRABAG, wykonawca całej inwestycji. Potrwają one do lutego, do tego czasu droga będzie nieprzejezdna – nadal jest ona placem budowy, wjazd jest zabroniony. Z drogi korzysta wiele osób, trzeba pamiętać, że od poniedziałku nie będzie przejazdu przez most.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie