Connect with us

Aktualności

Wzięli wszystko

MASZEWO. Kompletne przemeblowanie w Radzie Miejskiej Maszewa. Zwolennicy pani burmistrz Jadwigi Ferensztajn przejęli w niej władzę i usunęli z wszelkich funkcji członków komitetu „Projekt Gmina”.

Opublikowane

w dniu

To skutek zmiany jednego radnego. Wiosną straciła mandat jedna z radnych Projektu Gmina, na jej miejsce latem wszedł nowy człowiek, ale już z popierającej panią burmistrz Maszewskiej Inicjatywy Samorządowej – Józef Rudewicz. Złożył śłubowanie na wtorkowej sesji. Zaraz potem zaczęło się przejmowanie władzy przez zwolenników pani burmistrz.

Odwołano dotychczasowego przewodniczącego rady, Adama Rojka. Nowym przewodniczącym został Eugeniusz Głowacki, który tę funkcję pełnił w poprzedniej kadencji. Odwołano dwoje wiceprzewodniczących rady, nowymi zostali Jan Smolarek i Antoni Dudek, popierający J. Ferensztajn. Przewodniczącym komisji gospodarczej został Józef Mioduski (komitet pani burmistrz), a w miejsce Pawła Piesio przewodniczącym komisji rewizyjnej został Józef Rudewicz.

Tak więc obecnie w Radzie Miejskiej Maszewa opozycja nie ma ani jednego stanowiska.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie