Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Wystartowali!

W poniedziałek, 2 września, w całym kraju rozpoczął się rok szkolny 2019/2020. W naszym powiecie po długich tegorocznych wakacjach (zaczęły się 20 czerwca) w szkołach „zameldowało się” kilka tysięcy uczniów, w tym liczna grupa dzieci, które po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach.

Opublikowane

w dniu

Wszędzie uroczystości szkolne rozpoczynały się apelem i powitaniem uczniów przez dyrektorów szkół oraz krótkim programem artystycznym, a potem w klasach odbywały się spotkania z wychowawcami. My w tym wyjątkowym dla uczniów dniu byliśmy w kilku goleniowskich szkołach: SP 5, SP 4 i SP 1 oraz w Zespole Szkół nr 1. W SP 5, która powstała na bazie zlikwidowanego gimnazjum, przez 3 lata udało się skompletować wszystkie klasy (od pierwszej do ósmej); prowadzona jest także tzw. zerówka. W tym roku naukę w tej szkole rozpoczęło 450 uczniów, „czwórka” – szkoła w kilkudziesięcioletnią tradycją ma 550 uczniów, natomiast „jedynka” – 260 (tu są klasy od I do VI oraz VIII oraz „zerówka”).

Rok szkolny 2019/2020 wystartował w naszym powiecie bez przeszkód. Będzie dłuższy niż poprzedni, bowiem zajęcia dydaktyczne kończą się dopiero 26 czerwca 2020 r. Ale to przecież „tylko” 10 miesięcy, a potem znów będą wakacje.  

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie