Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Wyrok w czwartek

Sąd Okręgowy wyrok w sprawie goleniowian Dariusza M., Jerzego N. i dwóch prawników ze Szczecina wyda w czwartek. Dziś zakończono wygłaszanie mów końcowych.

Opublikowane

w dniu

Sprawa dotyczy przejęcia własności spółki „Prywatne Liceum Ogólnokształcące” Sp. z o.o., której współwłaścicielami byli państwo Gwaderowie z Goleniowa. W 2008 swoją własność stracili, a przeszła ona w ręce Dariusza M.. Zdaniem prokuratury, doszło do tego wskutek działania zorganizowanej grupy przestępczej, a cały proces przejmowania majątku został zaplanowany i skrupulatnie zrealizowany przez Dariusza M. przy współpracy byłego wspólnika Gwadery – Jerzego N. oraz dwóch prawników, których zadaniem oficjalnie było doradzanie spółce PLO, a jak wynika z aktu oskarżenia – pracowali dla Dariusza M.
Na procesie, dość nieoczekiwanie, pojawił się główny oskarżony Dariusz M. (na zdjęciu – odwrócony plecami). Wygłosił mowę, z której wynikało, że przejęcie przez niego szkół przy Szkolnej 13 było nie tylko zbawieniem dla tych placówek oświatowych, ale też dobrodziejstwem dla Gwadery. Zdaniem M., nie było żadnego przestępstwa, a Gwadera powinien być mu wdzięczny, że M. zdjął z niego obowiązek zarządzania szkołami. W podobnym tonie wypowiadał się jeden z pozostałych oskarżonych, doradca podatkowy Piotr. B. Drugi z prawników – Przemysław K. – poprosił tylko o uniewinnienie, Jerzego N. na rozprawie nie było.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie