Connect with us

Stepnica

Wyremontują molo

STEPNICA. 251 tys. zł dotacji na remont mola na plaży miejskiej otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie gmina Stepnica.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Na razie ogłoszono przetarg na wykonanie tej inwestycji, prace mają być przeprowadzone jesienią. A czas na to najwyższy, bo stara, mierząca około 50 metrów długości część obiektu jest już dość mocno nadgryziona zębem czasu – wykonane z drewna modrzewiowego elementy po prostu próchnieją. Na pale zostaną więc założone metalowe słupy, do nich przyspawana zostanie nowa konstrukcja, a na niej pojawią się „deski” z tworzyw sztucznych.

Przetarg na wykonanie remontu mola w Stepnicy ma być rozstrzygnięty za kilka tygodni.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Goleniów

IKEA – zwolnienia tylko w Goleniowie

Goleniów. Stepnica. IKEA planuje zwolnić ok. 10% załogi w Goleniowie. W Stepnicy bez zwolnień.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam przekazało biuro prasowe IKEA, zakład IKEA Industry Goleniów przez jakiś czas dostosowywał poziom produkcji do nowej rzeczywistości i do zmniejszonego popytu, związanego głównie z tzw. lockdown w wielu krajach. „Optymistycznie patrzymy w przyszłość i zwiększamy produkcję. Naszą ambicją jest utrzymanie jak największej liczby pracowników i zapewnienie stabilności wynagrodzeń. Mając na uwadze stabilne funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, niestety musieliśmy podjąć decyzję o redukcji zatrudnienia. Po uzgodnieniach z lokalnymi związkami zawodowymi, poinformowaliśmy pracowników, że redukcja zatrudnienia będzie dotyczyć 95 spośród blisko 1000 pracowników IKEA Industry Goleniów. W zakładzie IKEA Industry Stepnica nie jest planowana redukcja zatrudnienia.
Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć pracowników dotkniętych tą sytuacją. Przestrzegamy wszystkich wymogów prawnych i staramy się zrobić więcej, niż wymaga od nas prawo w tym zakresie. Pracujemy nad planem, w którym uwzględniamy indywidualne potrzeby pracowników dotkniętych tą sytuacją. Naszą ambicją jest pomóc im w znalezieniu nowej pracy lub przekwalifikowaniu się” – napisało biuro prasowe IKEA.

red.

powiązane – „IKEA z Tarczą”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Biblioteka na urlopie

Stepnica. Od 8 do 30 czerwca 2020 r. gminna biblioteka w Stepnicy będzie nieczynna.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Powodem jest urlop jedynej pracownicy biblioteki. Ten czas ma być wykorzystany na drobne remonty. Filia w Racimierzu pracuje normalnie.

red.

powiązane – „Dzisiaj – otwarte biblioteka i przedszkole”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Innowacyjne worki do… podlewania

Stepnica. Gmina zakupiła 80 specjalnych worków do kropelkowego podlewania drzew.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Worki te są trwałym i łatwym w użyciu systemem powolnego podlewania zapewniającym głębokie nasycanie wody bezpośrednio w strefie systemu korzeniowego nowo posadzonego drzewa. Napełnienie worka 50 litrami wody zapewnia wilgotność systemu korzeniowego drzewa przez okres do 8 dni.

Zakupione worki zostały wykorzystane do zabezpieczenia przed suszą nowo posadzone przez gminę drzewa ozdobne gatunku klon flamingo, jarząb szwedzki i pospolity.

red.

powiązane – „Tlenowce w Słajsinie”

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie