Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Stepnica

Wyremontują molo

STEPNICA. 251 tys. zł dotacji na remont mola na plaży miejskiej otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie gmina Stepnica.

Opublikowane

w dniu

Na razie ogłoszono przetarg na wykonanie tej inwestycji, prace mają być przeprowadzone jesienią. A czas na to najwyższy, bo stara, mierząca około 50 metrów długości część obiektu jest już dość mocno nadgryziona zębem czasu – wykonane z drewna modrzewiowego elementy po prostu próchnieją. Na pale zostaną więc założone metalowe słupy, do nich przyspawana zostanie nowa konstrukcja, a na niej pojawią się „deski” z tworzyw sztucznych.

Przetarg na wykonanie remontu mola w Stepnicy ma być rozstrzygnięty za kilka tygodni.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Stepnica

Biblioteczka na plaży

Stepnica. W gminnej wypożyczalni sprzętu plażowego i pływającego powstała plenerowa biblioteczka.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, biblioteczka liczy 100 pozycji, ale cały czas jest wzbogacana o nowe tytuły, ponieważ jednocześnie prowadzi zbiórkę książek. Jeśli ktoś chce się podzielić własną książką może ją przynieść do wypożyczalni. Chodzi o coś lekkiego: powieści, romanse, kryminały czy też książki dla dzieci.

Jak skorzystać z biblioteczki ? Wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby. Przygotowane dla wypoczywających turystów i mieszkańców gminy książki zostały oznakowane.

red.

powiązane – „Powstanie nowa plebania”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Powstanie nowa plebania

Stepnica. Wczoraj, uroczyście rozpoczęto budowę nowego domu parafialnego w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Żarnowie.

Opublikowane

w dniu

Tę niecodzienną dzisiaj uroczystość poprowadził metropolita szczecińsko-kamieński Ks. Abp Andrzej Dzięga, łącząc ją z przypadającym dwa dni wcześniej jubileuszem 65. rocznicy erygowania parafii. Po Mszy Świętej rada parafialna i zgromadzeni parafianie przeszli ze śpiewem na pobliska działkę należącą do parafii, gdzie został poświęcony i wmurowany kamień wegielny, oraz specjalna tuba z aktem upamiętniającym ten fakt. Ksiądz arcybiskup wykopał szpadlem znak krzyża w darni, a wraz z nim członkowie rady parafialnej i wykonawca budowy. Obecny na miejscu przedstawiciel gminy wiceburmistrz Ryszard Ławicki, zadeklarował publicznie w imieniu burmistrza pomoc w budowie, a konkretnie sfinansowanie dokumentacji i przyłączenia wody i kanalizacji do granicy działki.

Nowa plebania ma być mieszkaniem dla księdza proboszcza i jednocześnie domem parafialnym. Będzie to parterowy budynek o powierzchni ok. 100 m2. Wykonawca zapowiedział jego postawienie w stanie surowym przez ok. 3 miesiące.

foto Maria Palica

red.

powiązane – „60. lat kapłaństwa”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Granty dla Czarnocina i Bogusławia

Stepnica. Sołectwa Czarnocin i Bogusławie otrzymały dotacje z urzędu marszałkowskiego w konkursie „Granty Sołecki 2022”.

Opublikowane

w dniu

Czarnocin na rewitalizację parku w czarnocinie, a Bogusławie na zmianę lokalizacji placu zabaw – oba sołectwa otrzymały po 15 tys zł.

180 sołectw, które zwyciężyły w konkursie marszałka województwa zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2022”, będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu było wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

To już szósta edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W ubiegłym roku zgłosiło się 428 sołectw, spośród których wyłoniono 180 laureatów. Łączna kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego WZ wyniosła 1,8 mln zł. Beneficjenci dzięki otrzymanym środkom m.in. utworzyli siłownie zewnętrzne, place zabaw, zrewitalizowali parki czy zmodernizowali świetlice.

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła 2,7 mln zł. Zgłoszone zostały 354 projekty. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 15 tys. zł.

red.

powiązane – „Nad morze w wakacje najlepiej pociągiem. Wygodnie, taniej i bez korków”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie