Connect with us

Aktualności

Wypadł, ale go znaleźli

STEPNICA. Sporo szczęścia miał żeglarz, który w środę po południu wypadł z jachtu na wodach Zalewu Szczecińskiego. Odnalazł go policjant ze stepnickiego posterunku, szukający rozbitka motorówką. Przemarzniętego i osłabionego mężczyznę zabrał statek ratowniczy SAR z Trzebieży.

Opublikowane

w dniu

Na razie nie jest pewne jaki był przebieg zdarzeń. Na pewno mężczyzna płynął z kolegami jachtem po Zalewie Szczecińskim, w warunkach dość trudnych do żeglugi – wiał silny wiatr. Na pewno wypadł za burtę, na pewno też jacht, którym płynął bezpiecznie dotarł do portu w Stepnicy. Prawdopodobnie to załoga jachtu powiadomiła służby ratownicze. Jak informuje Arkadiusz Skrzypczak, zastępca komendanta PSP w Goleniowie, na poszukiwanie rozbitka wyruszyła łódź patrolowa policji ze Stepnicy, jednostka ratownictwa morskiego SAR z Trzebieży oraz łódź patrolowa OSP w Stepnicy. Poszukiwania były niełatwe, bo wysoka fala poważnie ograniczała widoczność na wodzie. Poszukiwany mężczyzna miał jednak szczęście, bo trafił na niego policjant ze Stepnicy, który udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy, a potem przekazał go jednostce ratowniczej z Trzebieży. Mężczyzna był wyziębiony i mocno osłabiony, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak mówi A. Skrzypczak, niewykluczone jest, że jacht miał awarię steru i z powodu silnego wiatru nie był w stanie zawrócić po żeglarza, który wypadł za burtę. Faktyczny przebieg wypadków ustali policja.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie