Connect with us

Przybiernów

Wypadek pod Przybiernowem

PRZYBIERNÓW. Do wypadku, w którym obrażeń doznała kobieta kierująca oplem corsą, doszło dzisiaj około godziny 13 na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Babigoszczą a Przybiernowem.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Sprawcą zdarzenia, jak informuje nasz czytelnik Artur Zachaba, był prawdopodobnie jadący w stronę Świnoujścia Hiszpan, który uderzył w auto jadące przed nim. On sam wylądował w rowie, ale wszystko wskazuje na to, że nie odniósł poważniejszych kontuzji, mniej szczęścia miała właścicielka opla, którą przewieziono do szpitala w Goleniowie.

Ruch na „trójce” może być utrudniony do godz. 16, jadąc nad morze warto więc wybrać trasę alternatywną.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Przybiernów

Komputery do szkół

Przybiernów. Gmina Przybiernów zakończyła projekt pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wraz z zakończeniem szkoleń komputerowych dnia 16 czerwca 2020 r. w imieniu gminy Przybiernów Wójt Pani Lilia Ławicka przekazała dyrektorom gminnych szkół sprzęt komputerowy o łącznej wartości 48.356,22 zł, zakupiony w ramach projektu. Do Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Przybiernowie trafiło 14 nowoczesnych laptopów wraz z wózkiem do przechowywania laptopów, natomiast Szkoła Podstawowa im. W. Komara i T. Ślusarskiego w Czarnogłowach otrzymała 10 laptopów. Na realizację projektu gmina Przybiernów otrzyma dofinansowanie w kwocie 148 320 zł stanowiące 100% kwoty wydatków kwalifikowanych projektu.
Był on realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem głównym projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Przybiernów, zwłaszcza osób zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Od stycznia do maja br. w ramach projektu przeprowadzono 24 szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych, w których przeszkolono łącznie 288 osób. Uczestnicy projektu brali udział w dwudniowych szkoleniach (1 moduł – 16 godzin szkoleniowych). Zajęcia skierowane były do mieszkańców gminy powyżej 25 roku życia. Ze szkoleń mogły skorzystać także osoby po 65 roku życia – stanowiły one ponad 6 % wszystkich uczestników (18 osób). Uczestnicy mieli do wyboru 1 z 7 modułów szkoleniowych: „Rodzic w Internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog), „Rolnik w sieci” oraz „Kultura w sieci”. Największym zainteresowaniem wśród modułów szkoleniowych cieszyły się szkolenia: „Rodzic w Internecie” (60 osób) oraz „Mój biznes w sieci”(60 osób). Chętnych nie brakowało także na szkolenia: „Moje finanse i transakcje w sieci”(48 osób), „Działam w sieciach społecznościowych” (48 osób), „Kultura w sieci”(48 osób). Małe zainteresowanie było modułami: „Tworzę własną stronę internetową (blog) (12 osób) oraz „Rolnik w sieci” (12 osób). Wszyscy kursanci podczas szkoleń otrzymali bezpłatny zestaw materiałów szkoleniowych, w tym pendriv’e, długopis i notatnik oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Uczestnicy szkoleń mieli zapewnione także przerwy kawowo-obiadowe w każdym dniu szkolenia. Dzięki projektowi, powiększyła się grupa świadomych oraz kompetentnych użytkowników komputera i Internetu, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

red.

powiązane – „Ostatnie szkolenia w gminie”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

60 tys zł na Zdalną Szkołę +.

Przybiernów. Zdalna Szkoła + – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego dofinansowane.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wniosek “Zdalna szkoła +”w Gminie Przybiernów przeszedł pozytywnie ocenę grantodawcy i uzyskał dofinansowanie w wysokości 54 995,00 zł bezzwrotnej dotacji przeznaczonej na zakup komputerów i osprzętu, w tym: kamer i słuchawek dla placówek oświatowych. Zakres rzeczowy wniosku obejmuje zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej tj. 5 laptopów, 12 komputerów stacjonarnych, 17 licencji oprogramowania biurowego oraz 12 kamer i 12 słuchawek przewodowych, które zostaną przekazane do Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Przybiernowie oraz Szkoły Podstawowej im. W. Komara i T. Ślusarskiego w Czarnogłowach. Dzięki dotacji do uczniów i nauczycieli trafi nowoczesny sprzęt do zdalnego nauczania.

Grant z Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Dnia 08.06.2020 r. została podpisana umowa o powierzenie grantu. Po wprowadzeniu środków finansowych do budżetu, możliwy będzie zakup sprzętu.

red.

powiązane – „Ostatnie szkolenia w gminie”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Droga zamknięta

Przybiernów. O dzisiaj zamknięta jest droga powiatowa do Kartlewa od strony S3.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje budujący S3 Budmimex, w związku z budową obiektu węzłowego w miejscowości Kartlewo w ramach kontraktu budowy drogi ekspresowej S3 istnieje konieczność zamknięcia drogi powiatowej. Zamknięcie będzie obowiązywało od dnia 17.06 do dnia 31.08.2020.

red.

powiązane – „Po S3 nowym pasem”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie