Connect with us

Aktualności

Wyniki pracy mamy bardzo dobre

Z inspektorem Krzysztofem Targońskim, komendantem powiatowym policji w Goleniowie, rozmawiamy o mapie zagrożeń, dzielnicowych, Ukraińcach i narkotykach.

Opublikowane

w dniu

– Myślę, że jesteśmy trochę niedoszacowani w liczbie etatów o jakieś 10. Gdybym miał ich o tyle więcej, to polityka kadrowa byłaby łatwiejsza. Ten rok ma być przełomowym pod tym względem w policji. Zawsze była utrzymywana tzw. rezerwa strategiczna w wakatach, co dawało oszczędności przeznaczane na inne cele. Teraz pan minister Błaszczak podjął decyzję, że tak być dalej nie może i trwają intensywne prace, by te etaty zostały w całej Polsce wykorzystane i zapełnione. Mamy nadzieję, że i my na tym skorzystamy. Dwie osoby już do nas trafiły i są w trakcie 9-miesięcznego szkolenia podstawowego. Nie ukrywam jednak, że wolę korzystać z doświadczonych policjantów. Pracuję w tej chwili nad przeniesieniem do nas takiego policjanta z Gliwic. Liczę też, że po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży trafi do nas kilku policjantów z oddziałów prewencji w Szczecinie. Chcą u nas pracować, mieszkają na naszym terenie, są doświadczeni i przygotowani do służby. Ich zatrudnienie w naszej jednostce byłoby sporym zyskiem przy zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli – mówi K. Targoński.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie