Connect with us

Aktualności

Wykonywali czynności

Do opublikowanego wczoraj na naszym portalu maila od czytelnika odniosła się rzecznik prasowa KPP w Goleniowie, Julita Filipczuk.

Opublikowane

w dniu

"Patrol zmotoryzowany OPP Szczecin wykonywał czynności związane z ujawnionym wykroczeniem w ruchu drogowym. Policjanci podjęli interwencję w stosunku do kierującej samochodem osobowym, która nie zastosowała się do znaku poziomego P – 4 „podwójna linia ciągła” i zaparkowała pojazd na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Ujawnienie wykroczenia nastąpiło w sytuacji gdy policjanci znajdowali się po przeciwnej stronie drogi niż parking, na którym wykonywane były następnie czynności,w trakcie których wykonane zostało zdjęcie parkującego radiowozu. Kierujący pojazdem służbowym, w tej sytuacji reagując na popełnione wykroczenie, był zmuszony do niestosowania się do znaków i przepisów ruchu drogowego. W pojeździe służbowym, przed wykonaniem manewru skrętu na parking, włączone zostały sygnały świetlne pojazdu uprzywilejowanego, które były uruchomione do czasu zakończenia interwencji. Zachowanie policjantów było właściwe, kierujący pojazdem służbowym skorzystał z przepisu art. 53 ust. 2 pkt 1 lit. a  i ust 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym („Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymania i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy uczestniczy z akcji związanej z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego; pojazd wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy, po zatrzymaniu pojazdu nie wymaga się używania sygnału dźwiękowego", napisała w liście do redakcji.

Informacja przekazana przez czytelnika TUTAJ .

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie