Connect with us

Aktualności

Wyjątkowo kategoryczne NIE

Dyskusji praktycznie nie było. Przeciwko planom przeniesienia na czas remontu części uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 do budynku Gimnazjum nr 1 tyle kategorycznie, co w zasadzie jednogłośnie sprzeciwili się ich rodzice.

Opublikowane

w dniu

Na spotkaniu, które odbyło się dzisiaj na starej sali gimnastycznej SP 2, zebrało się dzisiaj około 150 osób. Trudną sytuację, w jakiej znalazła się obecnie szkoła, przedstawiły im dyrektor szkoły Krystyna Bielecka-Zagórna oraz szefowa Wydziału Edukacji w magistracie Janina Mucek, ich argumenty, sądząc po reakcjach, nikogo jednak nie przekonały. Rodzice jasno deklarowali, że nie mają zamiaru wysyłać swoich dzieci do innej niż planowali szkoły, obarczając winą za zamieszanie władze gminy, które – ich zdaniem – zbyt późno rozpisały i rozstrzygnęły przetarg, co skutkowało tym, że dopiero 8 lipca miała być podpisana umowa z wykonawcą. Ich propozycja (z rzędu tych nie do odrzucenia) dla burmistrza była prosta: w tym roku remontu nie robić, przesunąć pieniądze na rok przyszły i wszystko zorganizować tak, by z rozbudową skrzydła z szatniami wstrzelić się dokładnie w kolejne wakacje. Trudno będzie tego głosu nie uwzględnić.

Na spotkaniu, co warto zauważyć, pojawiło się dwóch goleniowskich radnych miejskich – Czesław Majdak i Ireneusz Zygmański. Nie pofatygował się żaden z radnych koalicyjnych.

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ .

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie