Connect with us

Osina

Wygrał wieniec z Kościuszek

Osina. Dożynkowa komisja konkursowa za najładniejszy wieniec uznała ten z Kościuszek.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, drugie miejsce zajęły Krzywice, a trzecie Osina, pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia.
W konkursie na najładniejszą dekorację zagrody zwyciężyły prace państwa Owczarek i Kożybskich, drugie miejsce zajęła Rodzina Państwa Walkarz, a trzecie rodzina Państwa Barczak.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Osina

Lestkowo wygrało ligę

Osina. 27.08.2021 zakończyła się ostatnia kolejka II edycji Osińskiej Ligi Piłki Nożnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przez 7 tygodni, co piątek, na boisku w Osinie potocznie zwanym „Wembley”, 8 drużyn z okolicy zmagało się ze sobą w rozgrywkach piłki nożnej. Emocji i goli nie brakowało dlatego też puchary oraz medale powędrowały w sumie do wszystkich zawodników w uznaniu za grę i wytrwałość, gdyż pogoda zwłaszcza w ostatniej kolejce nie pomagała. I tak przechodni puchar wójta gminy Osina powędrował do drużyny z Lestkowa! 2. miejsce zajął zespół „Gazole” z Goleniowa. 3. lokata przypadła zespołowi z Wojcieszyna. Gratulacje należą się również dla pozostałych ekip jak również sędziemu rozgrywek Adamowi Żwirskiemu. Nad sprawną organizacją zawodów czuwał Tomasz Gajda przewodniczący gminnej rady LZS w Osinie – te rozgrywki tak jak poprzednia edycja zawodów rozgrywane były w ramach gminnego kalendarza imprez LZS.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Osina

Dożynki w Krzywicach

Osina. Mszą Świętą o godzinie 13.30 rozpoczną się w sobotę gminne dożynki w Krzywicach.

Opublikowane

w dniu

Zakończą je wieczorne koncerty zespołów disco polo i zabawa taneczna – szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Prywatna wizyta eminencji z Watykanu”

Kontynuuj czytanie

Osina

Wójt odebrał stołówkę i… kotarę

Osina. W miniona środę wójt gminy Osina dokonał odbioru technicznego montażu kotary grodzącej na sali gimnastycznej i stołówkę w Szkole Podstawowej w Osinie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Osina otrzymała z budżetu województwa zachodniopomorskiego dofinansowanie w kwocie 12 000 zł w ramach konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Dzięki temu dofinansowaniu w Szkole Podstawowej w Osinie zamontowana została nowa kotara grodząca salę gimnastyczną na pół. Wartość całości inwestycji to 24 000,00 zł. Kotara posiada mechanizm elektryczny pozwalający na szybkie i sprawne jej rozwieszenie. Jak podkreślali nauczyciele WF, kotara będzie udogodnieniem pozwalającym na bezpieczne zajęcia WF jednocześnie dla dwóch grup uczniów. Ponadto przy okazji tej inwestycji dokonano remontu przebieralni, do której zakupiono nowe ławki i wieszaki.

Wizyta w szkole była także okazją do odbioru drugiego przedsięwzięcia prowadzonego równocześnie w szkole. Mianowicie w trakcie wakacji przeprowadzono prace remontowe w stołówce szkolnej tj. w kuchni i jadalni. W ramach tego przedsięwzięcia zakupiony został również sprzęt kuchenny wraz meblami i wyposażeniem kuchennym oraz nowe meble do stołówki. Na to zadanie Gmina Osina otrzymała dofinansowanie w kwocie 80 000,00 zł z wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Wartość całość inwestycji wyniosła 100 000,00 zł.
W ramach przeprowadzonych prac w okresie wakacyjnym znacznej poprawie uległy warunki techniczne stołówki oraz sali gimnastycznej a także przebieralni, na czym skorzystają zarówno uczniowie jak również nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Osinie.

red.

powiązane – „Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie