Connect with us

Nowogard

Wygrał OKS Football Goleniów II

W sobotę, 1 lutego br. w hali sportowej przy ZSO w Nowogardzie odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza gminy Nowogard.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: nowogard.pl

W rozgrywkach udział wzięły drużyny z Nowogardu, Płot, Goleniowa i Szczecinka. Zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi grali systemem „każdy z każdym” w meczach dziesięciominutowych. W turnieju zagrały drużyny: Polonia Płoty, OKS Football Goleniów II, Pomorzanin Nowogard I, Pomorzanin Nowogard II, AP Szczecinek I, AP Szczecinek II, AP Szczecinek III, Pomorzanin Nowogard III oraz OKS Football Goleniów II. W meczu o III miejsce Polonia zwyciężyła z Pomorzaninem Nowogard I wynikiem 1:0. W finale i meczu o pierwsze miejsce spotkały się ze sobą drużyny: AP Szczecinek I z Football Goleniów II. Rozgrywka zakończyła się zwycięstwem drużyny z Goleniowa 3:0.

Wyniki końcowe:

  1. miejsce – OKS Football Goleniów II
  2. miejsce – AP Szczecinek I
  3. miejsce: Polonia Płoty
  4. miejsce – Pomorzanin Nowogard I
  5. miejsce – OKS Football Goleniów I
  6. miejsce – Pomorzanin Nowogard II
  7. miejsce – AP Szczecinek II
  8. miejsce – Pomorzanin Nowogard III,
  9. miejsce – AP Szczecinek III

Przeczytaj też:
Nagrodzeni sportowcy

Nowogard

Siła ssąca gleby

Nowogard. W Nadleśnictwie Nowogard ) w szkółce leśne jest zainstalowany tensomentr.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Woda z roku na rok staje się towarem coraz bardziej deficytowym – mówi Tadeusz Olborski z Nadleśnictwa Nowogard. Bezśnieżne zimy, suche lata z niewielką ilością opadów nie poprawiają sytuacji. Suma opadów w naszej szkółce od 13 maja do 31 lipca wyniosła 87 mm. Tu z pomocą, prócz oczywiście zamontowanej na szkółce deszczowni czy stacji pogodowej, przychodzi nam tensjometr – dodaje leśnik szkółkarz.

Tensjometr jest to proste urządzenie składające się z rurki wypełnionej wodą, zakończonej z jednej strony ceramiczną końcówką wbijaną w ziemię, a z drugiej manometrem, lub elektronicznym wyświetlaczem pokazującym aktualną siłę ssącą gleby. Pozwala to określić kiedy deszczowanie jest konieczne i jak długo powinno trwać, aby sadzonki mogły z niej skorzystać. Wiedza ta pomaga w pełni racjonalnie gospodarować skromnym zapasem życiodajnej wody, w oczekiwaniu na obfitsze opady i prawdziwe śnieżne zimy.

red.

powiązane – „Drzewo w niebezpiecznej siatce”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogard dezynfekowany

Nowogard. Nowogardzkie ulice i chodniki są dezynfekowane.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Od pewnego czasu odbywa się dezynfekcja chodników i ulic na terenie miasta w związku z zagrożeniem koronawirusem. Specjalnie do tego celu została przystosowana maszyna, która na co dzień zamiata ulice. Dezynfekcja jest prowadzona cyklicznie w poszczególne dni tygodnia.

red.

powiązane – „3 tysiące za „Kamenę””

Kontynuuj czytanie

Kultura

Inauguracja w NDK

Nowogard. Na 10 września br Nowogardzki Dom Kultury zapowiada inaugurację roku kulturalno-oświatowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Podczas spotkania przybliżone zostaną sylwetki instruktorów oraz działalność pracowni i zespołów. Start godz. 17:00, sala widowiskowa NDK.

red.

powiązane – „Lato przeniesione na… jesień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie