Connect with us

Nowogard

Wygrał OKS Football Goleniów II

W sobotę, 1 lutego br. w hali sportowej przy ZSO w Nowogardzie odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza gminy Nowogard.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: nowogard.pl

W rozgrywkach udział wzięły drużyny z Nowogardu, Płot, Goleniowa i Szczecinka. Zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi grali systemem „każdy z każdym” w meczach dziesięciominutowych. W turnieju zagrały drużyny: Polonia Płoty, OKS Football Goleniów II, Pomorzanin Nowogard I, Pomorzanin Nowogard II, AP Szczecinek I, AP Szczecinek II, AP Szczecinek III, Pomorzanin Nowogard III oraz OKS Football Goleniów II. W meczu o III miejsce Polonia zwyciężyła z Pomorzaninem Nowogard I wynikiem 1:0. W finale i meczu o pierwsze miejsce spotkały się ze sobą drużyny: AP Szczecinek I z Football Goleniów II. Rozgrywka zakończyła się zwycięstwem drużyny z Goleniowa 3:0.

Wyniki końcowe:

  1. miejsce – OKS Football Goleniów II
  2. miejsce – AP Szczecinek I
  3. miejsce: Polonia Płoty
  4. miejsce – Pomorzanin Nowogard I
  5. miejsce – OKS Football Goleniów I
  6. miejsce – Pomorzanin Nowogard II
  7. miejsce – AP Szczecinek II
  8. miejsce – Pomorzanin Nowogard III,
  9. miejsce – AP Szczecinek III

Przeczytaj też:
Nagrodzeni sportowcy

Aktualności

Licealiści w więzieniu

Nowogard. Zakład Karny w Nowogardzie odwiedzili w ubiegłym tygodniu uczniowie klas maturalnych z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

 Młodzież zapoznała się ze strukturą jednostki oraz specyfiką służby funkcjonariuszy. Celem wizyty było zaznajomienie uczniów z zadaniami i organizacją Służby Więziennej, zasadami przyjęcia do służby, opisem jednostki i jej historią oraz zasadami funkcjonowania poszczególnych pionów służby. Wykład urozmaicony został prezentacją multimedialną oraz spotem przedstawiającym codzienne obowiązki funkcjonariuszy w służbie. Ponadto zainteresowani otrzymali też informacje dotyczące możliwości kształcenia w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki.
Goście zobaczyli oddział mieszkalny więzienia. Mieli również okazję zobaczyć tzw. cele zabezpieczającą.

Red. 

 
 
 

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sesja – nowe stawki za śmieci do komisji

Nowogard. Właśnie zakończyła się dzisiejsza sesja rady miejskiej w Nowogardzie.
Głównym punktem dzisiejszych obrad miało być przyjęcie uchwały zmieniającej uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jednak do ich uchwalenia nie doszło – propozycje opozycji zostały skierowane do komisji.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Przypadek skandaliczny

To przypadek skandaliczny – mówił w zeszłym tygodniu w „Popołudniowej Przeplatance” Radia Szczecin Tadeusz Płużański – historyk i dziennikarz – komentując sprawę organizacji przez nowogardzkie władze samorządowe Święta Niepodległości pod pokomunistycznym pomnikiem.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: nowogard.pl

Dawny pomnik „braterstwa broni” postawionym w Nowogardzie z inicjatywy PZPR w 1972 roku przy dzisiejszym Placu Wolności. Rada miejska podjęła już uchwałę o jego usunięciu, ale burmistrz Robert Czapla z „Nowej Lewicy” nie chce jej wykonać. „Tym samym dawny pomnik Braterstwa Broni z Armią Czerwoną wciąż stoi w centrum miasta. To jest zgroza” – uważa Tadeusz Płużański – „Ten przypadek jest skandaliczny i naganny. Takich przykładów niestety mamy wiele. A jeszcze pozostałości po Polsce sowieckiej, po sowieckiej okupacji pozostały. Nie wszystkie samorządy sobie z tym radzą, co gorsza, nie wszystkie chcą sobie z tym radzić – mówił Płużański.

Przeczytaj też:
Sesja po sesji – za śmieci bez zmian
Zabiorą szpitalowi 2,5 mln zł?

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie