Connect with us

Aktualności

Wygrał leszcz

STEPNICA. Gwałtowna ulewa, która przeszła w piątkowe popołudnie nad Stepnicą, nie przeszkodziła w przeprowadzeniu finału Biesiady Rybnej 2016.

Opublikowane

w dniu

 Spośród ośmiu rybnych  potraw zgłoszonych do konkursu do finału wybrano trzy. Komisja konkursowa kosztowała kolejno przekąski z wędzonego leszcza, ryby po cygańsku oraz sushi z Łąki. Oceniano wrażenie wizualne, smak potrawy i bogactwo produktów, były też punkty za pozytywne zaskoczenie komisji czymś spoza tego katalogu.  Minimalnie wygrała przekąska z leszcza – potrawa prosta i bardzo lokalna: muszelki z ciasta wypełnione złowionym w Zalewie Szczecińskim i starannie uwędzonym leszczem, przyrządzone przez panią Barbarę Kopiecką oraz Piotra Iwaszczyszyna (on zajął się przygotowaniem ryby). Minimalnie mniej punktów zyskało robione na oczach komisji klasyczne sushi z Łąki , w którym znalazły się składniki z ogrodu p. Agaty Garbaciak, autorki potrawy. Trzecie miejsce zajęła ryba po cygańsku, przygotowana przez panie Bożenę Połonko oraz Emilię Złoczowską.  Wszystkich potraw mogła próbować publiczność. Za jedyne 2 złote można było kupić trzy kupony na porcję każdej z konkursowych prezentacji kulinarnych. W sumie wychodził z tego całkiem przyzwoity, trzydaniowy posiłek.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie