Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Wygodniej do Stepnicy

Dobra wiadomość dla osób jadących nad morze oraz dla mieszkańców Stepnicy i okolic. Wkrótce wykonane zostaną remonty dwóch kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 111.

Opublikowane

w dniu

W tym roku uda się zakończyć modernizację odcinka Stepnica – droga S3, który realizowany był od lat ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Właśnie zostali wyłonieni wykonawcy ostatnich dwóch odcinków. Chodzi o odcinki Modrzewie – S3 (wartość zadania ok. 1,2 mln zł – wykonawca STRABAG Sp. z o.o) oraz przejście przez miejscowość Kąty (wartość ok. 1 mln zł – wykonawca PRD Nowogard S.A.). Rozpoczęcie prac – także finansowanych ze środków województwa – planowane jest na maj tego roku.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 111 trwa od kilku lat. Odcinek Recław – Stepnica jest na etapie kończenia dokumentacji projektu. Zadanie uzyskało pozytywną opinię środowiskową, a to oznacza, że niebawem będzie można ogłosić przetarg. Na projektowanym 23-kilometrowym odcinku znajduje się szereg wsi, z których część stanowi zwarty obszar zabudowany.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie